Egyesületünk otthonában léptek dobogóra az ország legjobbjai a Junior Súlyemelő Országos Bajnokságon. Európa-bajnokunk, Boros Viktória országos bajnoki címet szerzett, versenyzőink ezen kívül még öt érmet tartottak itthon.

A Magyar Súlyemelő Szövetség 2021. évi Férfi, Női Junior Súlyemelő Országos Bajnokságának a Haladás Sportkomplexum adott otthont. Egyesületünk a Tóth Géza-súlyemelőteremben rendezte meg a versenyt, amelyen 27 egyesület közel 100 sportolója mérettette meg magát. Szakosztályunkat Márkus Erzsébet és Ligeti Ferenc 8 tanítványa képviselte az erőfelmérőn. Friss junior Európa-bajnokunknak, Boros Viktóriának ebben a korosztályban ez volt az utolsó versenye, és ugyan kevés ideje volt a nemzetközi verseny kipihenésére, de címéhez méltóan ezen az erőpróbán sem talált legyőzőre. Viki az országos bajnoki cím mellett az abszolút 2. helynek is örülhetett, illetve ő kapta a legjobb szombathelyi női versenyző elismerést is. Vikin kívül öt ifjú tehetségünk állhatott még dobogóra: szakosztályvezetőnk, Márkus Erzsébet tanítványai közül Molnár Kinga és Papp Géza ezüstérmet, Pávolics István pedig bronzémet szerzett súlycsoportjában; edzőnk, Ligeti Ferenc mentoráltjai közül pedig Darabos Sára és Hegedüs Milán nyakába került ezüstérem. Ezen kívül még egy-egy negyedik helyezést ért el Takács Szelina, illetve Darabos Jázmin.

Márkus Erzsébet szakosztályvezető: - „Európa-bajnokunk, Boros Viki utolsó éves junior korú versenyző, ezért is szerettünk volna otthont adni a versenynek. A rendezésben Az ország 27 egyesületéből láttunk vendégül közel 100 versenyzőt, a visszajelzések alapján mindenki nagyon jól érezte magát, és méltó helyszínnek bizonyult a Haladás Sportkomplexum. Külön öröm számunkra, hogy Ligeti Ferenc kollégámmal nagyszerűen sikerült felkészíteni versenyzőinket, akik szép eredményeket értek el, ezúton is gratulálok nekik”

A Haladás VSE súlyemelőinek eredményei: 

Női:

59 kg: Darabos Sára 2. hely

összetettben: 137 kg (szakítás 61kg, lökés 76kg) edző: Ligeti Ferenc

71 kg: Molnár Kinga 2. hely

összetettben: 123 kg (szakítás 50 kg, lökés 73kg) edző: Márkus Erzsébet

76 kg: Darabos Jázmin 4. hely

összetettben: 112 kg (szakítás 49kg, lökés 63kg) edző: Ligeti Ferenc

87 kg: Boros Viktória 1. hely

összetettben: 196 kg (szakítás 91kg, lökés 105kg) edző: Márkus Erzsébet

Abszolút 2. hely, legjobb szombathelyi női junior versenyző

+87 kg: Takács Szelina 4. hely

összetettben: 115 kg (szakítás 48kg, lökés 71kg) edző: Márkus Erzsébet

Férfi:

96 kg: Pávolics István 3. hely

összetettben: 210 kg (szakítás 90kg, lökés 120kg) edző: Márkus Erzsébet

102 kg: Papp Géza 2. hely

összetettben: 265 kg (szakítás 115kg, lökés 150kg) edző: Márkus Erzsébet

legjobb szombathelyi férfi junior versenyző

109 kg: Hegedüs Milán 2. hely

összetettben: 216 kg (szakítás 91kg, lökés 125kg) edző: Ligeti Ferenc

Fotó: Tóth Zsombor és Magasi Dávid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FUTSAL NB I. tabella

Pos Team Pts
1. Aramis SE 15
2. Futsal Veszprém 12
3. MVFC Berettyóújfalu 12
4. DEAC 10
5. SG Kecskeméti Futsal 10
6. Haladás VSE 7
7. Újpest FC-220VOLT 4
8. Nyírbátori SC 3
9. A Studio Nyíregyháza 3
10. Magyar Futsal Akadémia 3
11. ELTE-BEAC 1
12. Rubeola FC 1
Go to top