Három igazán erős ellenfél vár címvédő futsalcsapatunkra a Bajnokok Ligája fő fordulójában, október 22-25. között a kazah Almatyban. Bár a sorsolás kemény kihívásokat tartogat, nem szabad lemondani a célról: az elit körbe jutásról.

A Rubeola FC elleni 8–1-es sikerrel hangolt éllovas futsalcsapatunk a kedden kezdődő Bajnokok Ligája csoportkörre, ahol három sztárcsapat vár a mieinkre.

A szünetében már 5–0-ra vezettek a mieink az MFA otthonában lejátszott mérkőzésen, és végül 5–1-re nyertük meg az összecsapást. Az Újpest pontvesztésének köszönhetően pedig növeltük előnyünket a tabella élén.

Az éllovas fővárosi lila-fehérek ellen arattak nagy csatában 4–3-as győzelmet a Haladás Sportkomplexumban Felipe Conde tanítványai, akik így helyet cseréltek a vendégekkel, és a tabella első helyére léptek előre.

A tavalyi bajnoki döntőben legyőzött Kecskemét otthonában nyert 3–1-re címvédő futsalcsapatunk, még pedig úgy, hogy a végeredmény már az első félidőben kialakult.

A Berettyóújfalu elleni hazai vereséget követően nagyon gyorsan javítottak Felipe Conde tanítványai, akik 5–3-ra győzték le a Veszprém együttesét a Haladás Sportkomplexumban.

Ötödik bajnoki mérkőzésén elszenvedte első vereségét címvédő futsalcsapatunk. A mieink hazai környezetben maradtak alul 3–1-re az MVFC Berettyóújfaluval szemben, ráadásul Vas Ádám súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett.

Négy nap alatt két rendkívül fontos hazai bajnoki mérkőzés is vár címvédő futsalcsapatunkra. A mieink először szeptember 13-án pénteken fogadják a Berettyóújfalu együttesét, majd hétfőn a Veszprém gárdáját látják vendégül.

Negyedik bajnoki mérkőzésünket is magabiztos játékkal nyerte meg címvédő futsalcsapatunk, mely ezúttal a DEAC vendégeként aratott 6–1-es fölényes győzelmet.

Harmadik bajnoki mérkőzését is meggyőző fölénnyel nyerte meg NB I.-es futsalcsapatunk. Címvédő együttesünk ezúttal a TFSE otthonában diadalmaskodott 8–1-re.

Az élvonalbeli futsal bajnokság 3. fordulójában pályaválasztói jogot cseréltünk ellenfelünkkel, így a pontvadászat következő mérkőzésnapján a TF-SE vendégeként lépünk pályára hétfőn, 20 óra 45 perckor.

A férfi futsalválogatottunk hamarosan megkezdi az Európa-bajnoki selejtezők szereplését, ahol Szlovénia, Norvégia és Montenegró csapatai várnak rájuk. Sergio Mullor, szövetségi kapitány öt játékosunkra számít a felkészülés alatt: Dróth Zoltánra, Alasztics Marcellra, Rutai Balázsra, Hadházi Sándorra és Vatamaniuc-Bartha Dávidra.