Vesszők helyett ezúttal is az elismerések repkedtek a Haladás íjászszakosztályának bankettjén. A kifogástalanul megszervezett évzáró eseményt a szombathelyi Deck Bistroban tartották meg. Csakúgy, mint egy éve, idén is számos siker kísérte a szakosztály mindennapjait, kibővítve kiemelt rendezvények szervezésével . Az eseményen a sportolók, edzők és a szakmai stáb képviselői is megjelentek, a könnyed hangulatban zajló találkozón magas volt a résztvevők száma is.
Az összegző eseményeknek ritkán a szakmai mélyelemzések adják a muníciót, sokkal inkább jellemző az ilyen bankettekre, hogy frigyre lép a jókedv és a kapcsolatok ápolása. Elvégre egy sportszakosztály mindennapjait, a versenyzőket érő impulzusokat, a közösség problémáit vagy sikereit valahol meg kell beszélni hivatalos formában is. Takács Gergő annak idején útjára indította az íjászok Haladás tagságát, a szombathelyi mamutklub és a lövészek pedig azóta is kiváló kapcsolatot ápolnak egymással. Hétköznapisággal annyira nem vádolható a sportíjászat, a nagy egyesületekhez való csatlakozás is ritkaságszámba megy. A recept Szombathelyen működik, az íjászoknak van támogatása a helyi tradícionális klub által, miközben a Haladás számára csak úgy szállítja a hazai és nemzetközi sikereket a sportág.
A negyedik alkalommal összerázott bankettnek ugyan nem ez volt az apropója, de a helyzet jól rámutat egy, az átlagemberek által kevésbé ismert egyéni sportág lehetőségeire. A szakosztály szempontjából az idei év bár nem volt vízválasztó, egynémely olyan alkalommal szolgált, ami mindenképpen kuriózumnak számít . Egy rövidebb időszakot követően máshova rendezkedett be az edzések vezetése, januártól már nem a korábbi Szent-Györgyi iskolában zajlanak a tréningek, hanem a TDK Epcos volt telephelyén lakították át egy csarnokot a szakosztály emberei.
A regionális illetve nemzetközi versenyekben sem volt hiány, kiemelkedő Tomsics Balázs kétvölgyi OB- győzelme, Molnár József pedig a nemzetközi színtéren ért el sikereket. A hölgyek között Hodács Viola bizonyult a legjobbnak, kislánya mellett tért vissza az aktív sportoláshoz. Az év utánpótlás versenyzője lankadhatatlan szorgalma miatt Baranyai Levente, míg az újonc kategóriában Gombkötő Lajos bizonyult a legjobbnak. A taglétszám megőrzése és ápolása mellett nívós versenyek is fémjelezték a működését. Izgalmas történetszála az idei évnek a sárváron megrendezett Guinness-rekord kísérlet, mely széles programkínálatával igazi kánaán volt a lövészek és az íjászatot kedvelők számára. Az egyesület jövőbeli tervei a financiális stabilitás, szakmai eredmények és az utánpótlás-bázis növelésének oszlopain nyugszik, így munkában alighanem bővelkedik majd a következő esztendő is. A sportlövészet amúgy sem nyugalmas mozgásforma, a látszat ellenére komoly mentális és fizikális erőkifejtés kíséri a dolgos hétköznapokat.
Díjak, elismerések:
Év Újonca: Gombkötő Lajos
Év Utánpótlás Versenyzője: Baranyai Levente
Év Női Íjásza: Hodács Viola
Év Férfi Íjásza: Tomsics Balázs
Év Nemzetközi Íjásza: Molnár József