Megyei I. osztályú futballcsapatunk 3–0-ra győzte le otthonában a Sárvár együttesét. A három pont sorsát az első félidőben meggyőző támadójátékunk, majd a második játérészben hálóőrünk, Horváth Bendegúz bravúrjai döntötték el. Pap Márton kétszer is bevette a sárvári kaput, a párharcot pedig Szenczi Bence találata zárta le. U19-eseink szintén sikerrel vívták meg a sárvári mérkőzésüket, 2–1-re múlták felül korosztályos riválisukat.

Felnőtt labdarúgóink a Sárvár vendégeként léptek pályára a Megyei I. osztályú bajnokság 17. fordulójában.

„Nagyszerűen kezdtünk, már a harmadik percben megvolt a vezető találatunk. A gól után is folyamatosan az ellenfél térfelén játszottunk, és több helyzetet is kidolgoztunk. Ezekből viszont csak egyet tudtunk kihasználni, de így is egy meggyőző játékkal, magabiztos előnnyel mehettünk a pihenőre. A szünetben nem jól cseréltem, nem jó feladatköröket adhattam, - vagy a játékosok nem értették - mert az első játékrészben mutatott játékunk teljesen eltűnt. A játékkoncepciónktól teljesen ellentétes, alakzattartó, statikus játékra váltottunk, amiből sorra jöttek a hibák. Folyamatos játékunk megszakadt, hiszen már a labdakihozatalból támadás előkészítésbe történő folyamat is óriási nehézségekbe ütközött. Így magunkra húztuk a hazaiakat, akik egyre inkább felbátorodtak és 3-4 ziccert is kidolgoztak, mi pedig egyre inkább elbizonytalanodtunk. Horváth Bendegúz tartott minket meccsben a 2. játékrészben, több munkája akadt a kapuban, mint az előző 16 fordulóban összesen. Egy értékelhető jelenetünk akadt a vége felé, abból meg is született a mérkőzést lezáró találat. Gratulálok a fiatal sárvári csapatnak, és sok sikert kívánunk nekik a jövőben! A megye futballjának szüksége van egy jó Sárvár FC-re. Mi pedig készülünk a következő, Csepreg elleni hazaira – értékelt Szenczi Imre

A következő fordulóban a Csepregi SE együttesét fogadjuk március 11-én, szombaton 18 órakor a Haladás Sportkomplexumban.

VAS MEGYEI I. OSZTÁLY 17. FORDULÓ

2023. március 4., szombat 14:30 – Sárvár FC Sporttelep

Sárvár FC – Szombathelyi Haladás VSE 0-3 (0-2)

Sárvár FC: Viganó Márió – Németh Ádám, Fülöp Kristóf, Vajda Mátyás, Tokai Dávid, Szakos Márk (Toldi Kevin 85’), Varga Marcell (Németh Bence 65’), Bíró Győző (Glavánovics Márkó 65’), Vass Benjámin, Sinka András, Kovács Bence, Takács Péter, Kövesdi Adrián, Molnár Csaba

Vezetőedző: Nagy Dániel

Szombathelyi Haladás VSE: Horváth Bendegúz – Buzás László, Kovács Bálint, Pap Márton, Szenczi Bence, Iván Gergő (Sály Péter 70’), Tóth Márton (Tóth Bence 46’), Péter Ábrahám, Szőts Máté (Simon Levente 65’), Varga Csaba, Ferencz Zoltán, Kossuth Kornél, Molnár Tamás

Vezetőedző: Szenczi Imre

Gólszerzők: Pap Márton 2 (3’, 33’), Szenczi Bence (84’)

Sárga lap: Sály Péter (77’)

U19-es csapatunk szintén sikerének örülhetett Sárváron, Márkus Gábor tanítványai egy góllal múlták felül korosztályos riválisukat.