A téli szünet után megkezdte serdülő kézilabdacsapatunk is a tavaszi szezon mérkőzéseit. Mátés István tanítványai utoljára november 13-án játszott bajnoki fordulót, az év első összecsapásán pedig győzelemmel folytattuk a bajnokságot.

Hazai pályán fogadtuk az év első mérkőzésén a pápai fiatalokat. Az ősszel magabiztos győzelmet arattunk a Veszprém megyeiek otthonában. Az első félidő hullámzó teljesítményének köszönhetően a csapatok fej-fej mellett haladtak, de a mieink tartani tudták a 2-3 gólos előnyüket. A második félidőben már magabiztos játékot mutattunk a pályán, és fokozatosan növelni tudtuk az előnyünket. Fiaink megérdemelt győzelemmel kezdték meg a tavaszi szezont, ami kifejezetten jó előjel lehet a jövőre nézve.

Mátés István: „Büszke vagyok a srácokra! Az első félidőben kicsit akadozott a gépezet, de a második félidőben magabiztos játékkal ragadtuk magunkhoz a győzelmet egy jóval idősebb csapat ellen.”

Haladás VSE – Pápai Vasas SE      27-21 (13-10)

Haladás: Czenki- Szalai 3, Mahucs 5, Lajtai-Péntek, Horváth Zs. 3, Sugár 4/2, Májerhoffer 4.

Csere: Németh I., Simon (kapusok), Andrási 5, Csarnai 2, Nagy L. 1, Kiniczki, Bene, Varga Zs, Füst. Edző: Mátés István