Ifjúsági csapatunk az utóbbi időben alaposan belelendült, a kezdeti nehézségek nyomait most már csak nagyítóval lehet felfedezni az együttes játékán. Huszár Benjamin növendékei egy furcsa képzavarral élve idegenben szinte otthon érzik magukat,  mert a kulcsfontosságú mérkőzéseken rendre felülkerekednek közvetlen riválisaikon.  Távol a répcelaki csarnoktól legutóbb a Csurgó esett áldozatul a zöld-fehér hengernek, a hétvégén pedig Marcaliban győzött magabiztosan a gárda.

A kiélezett hátsó házi rangadó tétje a tabellán fellélegzést jelentő nyolcadik pozíció megszerzése volt, így mindkét egyesület komoly erőket mozgósított a győzelem érdekében.  A hagyományosan zöld-fehérben pályára lépő lányok nyitott védekezéssel kezdtek,  emberfogással próbálták kiiktatni az ellenlábas eddigi legveszélyesebb átlövőjét.  A taktikai huszárvágás hamar eredményre vezetett, az acélosan küzdő Marcali nem volt képes lényegesen elszakadni riválisától.  Támadásban Szekeres Szederke precíz hétmétereseivel, és Horváth Hanna mértani pontossággal kivitelezett átlövéseivel folyamatosan tartotta a lépést a szombathelyi csapat, ráadásul a félidő végére a kvalitásbeli különbség a Haladás felé billentette a mérleget. (10-13) A második felvonásban sem torpant meg a vasi ifjúsági gárda, közel negyedóra kézilabda után már kevés érdemi kérdőjel maradt a végkifejletet illetően.  Az ipari mennyiségű gólgyártásba Doktor Patrícia mellett Horváth Alexandra is becsatlakozott, a korábban nehezen kicsikart előnyét már nem kótyavetyélte el a csapat. Nem pusztán csak egyéni megmozdulásokban, hanem csapatjátékban is ellenfele fölé nőtt Huszár Benjamin dirigálta Haladás, így rendkívül fontos idegenbeli győzelmével lépéselőnybe került a hátsó ütközőzónában élet-halál harcot vívó gárdák között.  Külön öröm, hogy lányaink helyenként szemre is tetszetős passzjátékkal a végsőkig megmozgatták az ellenfelet, így a tiszta helyzetek kialakítása a sablonos játék helyett inkább a kreativitásnak volt köszönhető.

Marcali VSZSE- Szombathelyi Haladás  24:31 (10:13)

Kezdő: Balatoni Adél- Doktor Patrícia- Németh Fanni- Szekeres Szederke- Horváth Hanna- Horváth Alexandra- Szár Dzsenifer

Gólszerzők:  Szekeres Szederke 9, Horváth Hanna 6, Horváth Alexandra 5, Doktor Patrícia 4, Németh Rebeka 3,  Németh Fanni 3,  Horváth Kitti 1

Az élmezőnyben a serdülő lány csapatunk

Futószalagon szállítja pazarabbnál pazarabb eredményeit a leány serdülő csapatunk. Mátés István tanítványai hétvégi győzelmükkel mindösszesen két ponttal lemaradva,  holtversenyben a harmadik helyen tanyáznak a Mohács és a Csepel együttesével karöltve.  Ifjú titánjaink rosszabb gólkülönbségüknek köszönhetően ugyan egy hajszállal a fenti két gárda mögé szorulnak,  ám a dobogó ezzel együtt is karnyújtásnyi távolságra található.  A stabilan játszó zöld-fehér alakulat az ifjúsági csapatunkhoz hasonlóan  a hétvégén szintén a Marcali otthonában vizitált,  ahol előre kalkulálhatóan pengeéles mérkőzésen kellett bizonyítania. A felek közötti szoros küzdelem az első félidőben nem került eldöntésre. Mindkét védelem sziklaszilárd alapokon állt,  a támadásban pedig a lányok nehezen tudták feltörni a jól záró reteszeket. A vendégek közül Török Fanni, Móricz Lili és főként Szekeres Szederke próbálkozott nagy elánnal,  erőfeszítéseiket és lendületes cseleiket gyakran koronázta siker.  Az első félidőben a Marcali is masszívan kézilabdázott, támadásban pedig fel tudták törni a Hali védelmét, így az eredményjelzőn 10:10-es állás volt, amikor a fáradt játékosok pihenőre vonultak.  A másik félidő egy varázsütésre látványosabb játékot hozott, a főszerep immáron a támadásokat övezte.  Egyik csapat sem tudta igazán maga javára fordítani az összecsapást,  a különbséget mindössze apró nüanszok jelentették.  Az utolsó percekben a szombathelyi lányok tűntek frissebbnek,  a kritikus szituációkban pedig a megfelelő döntéseket hozták meg.  A véghajrára  teljesen elfáradó hazaiak nem tudták kieszközölni  a bravúrt,  a második játékrész alatt végig elegánsan és ügyesen támadó Haladás megnyerte a találkozót.  A győzelem tényét többszörösen aláhúzza, hogy a serdülő lányaink a mezőnyben az egyik leghatékonyabb stílusú kézit viszik ki hétről-hétre a csarnokokba.

Marcali VSZSE- Szombathelyi Haladás  21:22 (10:10)

Kezdők:  Balatoni Adél-Szekeres Szederke- Török Fanni- Móricz Lili- Huszár Dorina-Czeglédi Bianka-Kovács Virág- Bíró Fanni

Gólszerzők: Szekeres Szederke 12,  Móricz Lili 4, Kovács Virág 3,  Török Fanni 2,  Söptei Letti 1