Haladás VSE SKFT – Dorogi ESE 21-23 (9-14)

A tabella második helyén álló és ezzel már biztosan továbbjutó dorogiak ellen bátran kezdtek a zöld-fehérek. Egy-két gólos vezetésüket a félidő közepéig sikerült tartani (12. perc 6-4). Ezt követően azonban ritmust váltott az esélyesebb vendégcsapat és elsősorban a gyors ellentámadásaiknak köszönhetően magabiztos előnnyel térhettek pihenőre. A második félidő elején tovább nőtt a különbség (29. perc 11-17), majd egyik pillanatról a másikra teljesen megváltozott a játék képe. A hazaiak megtáltosodtak, minden támadásukat góllal fejezték be és néhány perc alatt ismét szorossá tették a találkozót (34. perc 17-18). A hazai rohamoknak egy kettős emberhátrány vetett véget, ráadásul egyik meghatározó játékosukat ekkor el is vesztették a szombathelyiek. A feszültség egyre fokozódott a pályán és a nézőtéren egyaránt. A nehéz körülmények ellenére továbbra is az ellenfele sarkában volt a hazai csapat (38. perc 19-20), (42. perc 20-21), (47. perc 21-22), de egyenlítenie sajnos nem sikerült.

Mátés István: A mai mérkőzésen nyújtott teljesítményéért minden dicséretet megérdemelnek a játékosaim. Különösen a második félidőben, óriási szívvel játszva, teljesen nyílttá tudták tenni a találkozót egy olyan ellenféllel szemben, amely az eddigi 21 mérkőzéséből csak kettőt veszített el. Sajnos már nem fogjuk megtudni, hogy alakult volna a találkozó, ha Horváth Hanna nem kapja meg a harmadik két percét.