Másodosztályú futsalosaink 5–2-re győzték le a REAC Sportiskola együttesét a Haladás Sportkomplexumban. A párharc fővárosi találattal indult, de még a szünet előtt fordítani tudtunk Kárász Noel és Knizs Olivér révén, majd a második játékrészben Dobos Dávid talált be először, végül Kiss Patrik duplájával alakult ki a végeredmény.

NB II.-es futsalcsapatunk a REAC Sportiskola gárdáját fogadta a nyugati csoport felső-házának 6. fordulójában.

Sziffer András vezetőedző: „A felső-ház második körében a REAC csapatát fogadtuk, akik ellen már egyszer egy szoros alapszakaszban elért győzelemmel sikerült itthon tartanunk a három pontot, most is a győzelem reményében léptünk pályára. Az első félidőben álmosan és enerváltan játszottunk, az ellenfél első valamirevaló helyzeténél elméláztunk, amit ki is használtak, így a 4. percben megszerezték a vezetést (0-1). Sajnos a bekapott gól sem pörgette fel csapatunkat, lassan szőttük a támadásainkat, amikor pedig helyzetbe kerültünk, akkor a koncentráció hiányzott. A játékrész hajrájára pörögtek fel csak az események, és az utolsó két minutumban megfordítottuk az eredményt Kárász Noel és Knizs Olivér révén (2-1). A hátralévő rövid időben már nem esett több találat, így maradt az egygólos előnyünk a szünetre. A második félidőben megpróbált letámadni minket a REAC, így egy hajtós, küzdelmes összecsapás alakult ki. A 25. percben egy, a saját térfélen való labdaszerzést követően Dobos Dávid vezette végig a labdát az ellenfél térfelén, majd egy pontos lövéssel növelte vezetésünket (3-1). A folytatásban a fővárosi csapat nagyobb sebességre kapcsolt, ennek a 29. minutumban meg is lett az eredménye (3-2), ismét nyílt lett a találkozó. Sok kemény párharc jellemezte az utolsó tíz percet, sőt a megszokott öt a négy elleni játékkal is próbálkozott riválisunk, de nem találtak fogást rajtunk, ellenben Kiss Patrik két ízben is bevette kapujukat, és a második etapban feljavult játékunknak köszönhetően megérdemelten nyertünk magabiztosan (5-2). Kár, hogy az eredményes játék nem párosult jó játékkal, ettől függetlenül jár a gratuláció a játékosoknak, mert egy komoly játékerőt képviselő együttes ellen sikerült a három pontot itthon tartani”

A rájátszás 7. fordulójában május 16-án, 19 óra 30 perckor a Magyar Futsal Akadémia ellen lépünk pályára az érdi Treff Sportcsarnokban.

FÉRFI FUTSAL NB II. NYUGATI CSOPORT FELSŐ-HÁZ 6. FORDULÓ

HALADÁS VSE II. – REAC SPORTISKOLA SE 5-2 (2-1)

HALADÁS VSE II.: Horváth Bendegúz – Knizs Olivér, Kiss Patrik, Volner Bence, Vidák Balázs, Soronics Gergő, Kovács Máté, Kárász Noel, Horváth Zénó, Dobos Dávid, Horváth Félix, Puhr Bálint, Sodics Ádám

Vezetőedző: Sziffer András

REAC SPORTISKOLA SE: Tusor Dominik – Sztojanovits Zoltán, Kiss Tamás, Kollár Zsolt, Hegyi Péter, Lückl Levente, Czakó Gergő

Gólszerzők: Kárász Noel (19’), Knizs Olivér (20’), Dobos Dávid (25’), Kiss Patrik 2 (35’, 40’), ill. Sztojanovits Zoltán (4’), Kiss Tamás (29’),