Fiatal futsalosaink Budaörsre látogattak a szezon első fordulójában. U17-es csapatunk remek teljesítménnyel 5-3-ra győzte le az Aramist, U20-as gárdánk azonban 5-1-es vereséget szenvedett.

U17-es csapatunk rögtön a tavalyi bajnok, Aramis ellen kezdte meg szereplését a 2021/2022-es idényben. A hazaiak számára alakultak jobban a találkozó eleje, ugyanis hét perc elteltével 2-0 állt az eredményjelzőn. A mieink azonban nem törtek meg, Horváth Máté révén villámgyorsan válaszolni tudtunk (2-1). A folytatásban is óriási akarattal, küzdőszellemmel játszottunk, ennek meg is lett a gyümölcse, a 17. percben Vincze Bálint, majd három minutummal később Vajda Dávid köszönt be, így a szünetre már mi kerültünk lépéselőnybe (2-3). A pihenő után sem lassítottunk, Körmendy Gábor 24. percben szerzett találatával már két góllal vezettünk (2-4). A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a 28. perctől mindössze hat játékosra számíthatott Sziffer András vezetőedző. A fiúk azonban nagyon koncentráltan játszottak, és a védelmünk is megingathatatlan volt, majd a 37. percben Körmendy Gábor második találatával végleg eldöntötték a találkozó sorsát (2-5). Sziffer András együttese jó helyzetkihasználásának és csupaszív játékának köszönhetően begyűjtötte a három pontot, a vezetőedző gratulál az egész csapatnak.

2021. szeptember 12. (vasárnap) 16:10

FIÚ FUTSAL I. OSZTÁLY U-17 NYUGATI CSOPORT, 1. FORDULÓ

ARAMIS SE – HALADÁS VSE 2-5 (2-3)

Haladás VSE: Győrfy Balázs – Vincze Bálint, Novák Dániel, Vajda Dávid, Körmendy Gábor, Horváth Máté, Grabarics Levente, Szár Gábor

Edző: Sziffer András

Gólszerzők: Horváth Máté (7’), Vincze Bálint (17’), Vajda Dávid (20’), Körmend Gábor 2 (24’., 37’)

Nem indult jól U20-as együttesünk számára a budaörsi összecsapás, hiszen már a 2. percben hátrányba kerültünk, majd a szünet előtt három perc leforgása alatt még két alkalommal betaláltak a hazaiak, így háromgólos hátránnyal vonultunk a szünetre (3-0). A fordulás után Puhr Bálint révén szépítettünk a 29. percben (3-1), nem sokkal később azonban visszaállt a félidei különbség (4-1), a lefújás előtt nem sokkal pedig ötödik találatukat is megszerezte az Aramis. Csapatunk így 5-1-es vereséget szenvedett, Sziffer András vezetőedző szerint védekezésben, valamint mentalitásban is jelentősen javulnunk kell a következő mérkőzéseken.

2021.szeptember 12. (vasárnap) 14:20