Az augusztus 9. és 14. között Szekszárdon megrendezésre kerülő 3D Íjász Világ- és Európa-Bajnokságon állt fel a dobogó legfelső fokára Molnár József. A Dodesz becenévre hallgató kiválóságunk végig remek versenyzést bemutatva szerezte meg az aranyérmet.

A tavalyi esztendőben sok más sporteseménnyel együtt az íjászok világbajnokságát is elhalasztották, a rendezők pedig úgy döntöttek, hogy idén az Európa-bajnoksággal együtt rendezi meg az elmaradt versenyt. Az eseménynek Szekszárd adott otthont, a tolnai megyeszékhelyen több, mint 500 versenyző mérte össze erejét. Egyesületünket hét sportolónk képviselte, három kategóriában: Molnár József – Barebow, Molnárné Tóth Szilvia – Barebow, Tomsics Balázs – TR-RB (vadászreflex), Kukorelli Edit - TR-RB (vadászreflex), Seres Armand – HU (csigás,) Kondora Cecília - TR-RB (vadászreflex), Donázy Imola - HU (csigás).

Az egy hétig tartó, 12 nemzet több, mint 550 versenyzőjét felvonultató erőfelmérőn a versenyzők az első három napon rangsoroltak. Az egyes napokon elért eredményeiket összesítették, ennek alapján pedig a hat legjobb küzdhetett meg a fináléban. Sportolóink közül Donázy Imola bronzérmet szerzett, kategóriájában öt versenyző szerepelt, így a rangsoroló alapján hirdettek eredményt. Molnár Józsefné Tóth Szilvia a 4. legjobb lett, míg Tomsics Balázs és Kukorelli Edit egyaránt az 5. pozíciót szerezte meg. Seres Armand épphogy lemaradva a döntőről a 7. helyen zárt, Kondora Cecília 250 ponttal a 14. lett összesítésben.

Molnár József az egész verseny alatt, így a fináléban is remek, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. Olasz ellenfele ugyan próbálta vele tartani a lépést, de a döntőben elért kimagasló pontszám is kevés volt ahhoz, hogy beérje őt, így 802 ponttal egyesületünk versenyzője szerezte meg a világ- és Európa-bajnoki címet.