Csapatunk szűk egy óra alatt kiütötte ellenfelét, ezen a mérkőzésen született a 100. Zanati-Haladás-gól is, ráadásul ezzel a győzelemmel 3 ponttal növeltük előnyünket a tabellán, hiszen közvetlen riválisunk hazai környezetben botlott. Az utánpótlás-bajnokságban három csapatunk ezüstérmesként fejezte be a szezont, míg regionális bajnokságban érdekelt együtteseink közül kettő is a Haladás Stadion gyepén játszhattak és győzték le aktuális ellenfelüket.

A Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupa győztes elődöntőt követően vasárnap ismét pályára lépett csapatunk. A megyei másodosztály 28. fordulójában a kieső pozícióban lévő Ikervárra látogattak Szenczi Imre tanítványai. Az esélyesség terhét kiválóan kezelték futballistáink, akik az első pillanattól kezdve kemény iramot diktáltak. A 15. percig bírta a nyomást a hazai együttes, ekkor Maráczi István szerezte meg a vezetést (0-1). Néhány pillanattal később már kettővel ment csapatunk, Németh Ede is bevette az ikervári kaput (0-2). Látványos megoldásokat sem nélkülöztek játékosaink, és még a szünet előtt magabiztossá tették az eredményt. Először Nemes Dávid lőtt a hálóba a 36. percben (0-3), majd Perger Dániel okos góljával már 0-4 állt az eredményjelzőn. A szünet sem törte meg csapatunk lendületét és továbbra is a támadófocit részesítettük előnyben. Öt perc leforgása alatt háromszor találtunk a kapuba. Mérföldkőnek számító 100. bajnoki gólunkat Ferencz Zoltán (0-5) jegyezte, majd Perger Dániel (0-6) után Szenczi Bence biztosította be győzelmünket (0-7). Ezután már nem erőltette csapatunk a támadásokat, megóvva egymást egy esetleges sérüléstől. Az ikervári alakulat egy kósza ellenakcióból megszerezte a becsületgólt, de ennél többre már nem futotta erejükből. Magabiztos játékkal, megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot. A győzelem mellett annak is örülhetnek játékosaink, hogy az aranyéremért zajló versenyfutásban legnagyobb riválisnak mondható Pecöl hazai környezetben botlott, így hét pontra nőtt előnyünk a hátralévő négy mérkőzés előtt.

Szenczi Imre, vezetőedző: - Ezúttal is sérülések, betegségek és eltiltások nehezítették a kezdőcsapat kijelölését. Az időjárás ellenére kiváló minőségű pályán, remekül játszottunk az első félidőben. Saját játékunkkal korán eldöntöttük a találkozó végkimenetelét. A második játékrész közepétől viszont sok helyzetet könnyelműsködtünk el, ezt tudjuk be a hosszú és fárasztó szezonnak. A hátralévő négy forduló nagyon nehéz lesz, de mindent megteszünk azért, hogy megvalósítsuk álmokat. Az Ikervár elleni összecsapáson Perger Dániel teljesítménye nőtt az egész mezőny fölé, de jól játszott Szőts Máté, Maráczi Isti, Varga Csaba és Németh Ede is.

Vas Megyei II. o. 'Északi' csoport 28. forduló

ÖTE Ikervár FC - Zanati KSE-Haladás VSE 1-7 (0-4)

Zanati KSE-Haladás VSE: Szentgyörgyvári Tibor - Németh Ede, Janek Dávid, Berta Attila (Kiss Zoltán 55'), Maráczi István - Szőts Máté, Perger Dániel, Varga Csaba - Nemes Dávid (Szabó Zoltán 70'), Szenczi Bence, Ferencz Zoltán (Machinek Barnabás 55').

Vezetőedző: Szenczi Imre

Gólszerző: Maráczi István (15.), Németh Ede (18.), Nemes Dávid (36.), Perger Dániel (43., 53.), Ferencz Zoltán (51.), Szenczi Bence (56.)

A felnőttekhez hasonlóan kiválóan szerepeltek utánpótláskorú labdarúgóink is. A legutóbbi játéknapon az U19-es együttesünk gólnélküli döntetlent ért el a jó erőkből álló Csorna otthonában, míg 12 éves játékosokra épülő, de az U14-es Körmendi-csoportban érdekelt csapatunk vereséget szenvedett. Érdemes azonban kiemelni, hogy fiatal koruk ellenére az idősebb korcsoportban a második helyen végeztek. A legifjabb futballistákhoz hasonlóan az U16-os és U14-es együttesünk szintén ezüstérmet szerezve zárták a szezont - amelyet győztes meccsel koronáztak meg. Az MLSZ Regionális bajnokságban szereplő U14-es labdarúgóink, valamint az U15-ös csapatunk ezúttal a Haladás Stadionban játszhatták mérkőzésüket. A helyszínhez méltóan ki is tettek magukért, magabiztos és gólzáporos sikerrel koronázták meg ezt a hétvégét.

U19:
MLSZ Regionális U-19 Észak-Nyugati csoport 29. forduló
Csornai SE - Szombathelyi Haladás VSE 0-0 (0-0)

U17:
MLSZ Regionális U-17 Észak-Nyugati csoport 29. forduló
Csornai SE - Szombathelyi Haladás VSE 1-10 (0-6)
Gólszerzőink: Likerecz Botond (6., 14., 83.), Simon Levente (24.), Rapport Rodrigó (32.), Nagy Krisztián (34.), Horváth Csongor (36., 69.), Fekete Kornél (81.), Pereznyák Ádám (90.).

U16:
Vas Megyei U-16 'Déli' csoport 18. forduló
Táplán SE - Szombathelyi Haladás VSE 0-20 (0-13)
Gólszerzőink: Nagy Krisztián (2., 9., 32., 69.), Fekete Kornél (4.), Molnár Tamás (13., 15.), Horváth Csongor Péter (20., 33., 42.), Rapport Rodrigó (21., 60.), Simon Levente (25., 28., 49.), Likerecz Botond (29.), Varga Martin (56., 62.), Varga Iván (75.), Cser Rudolf (83.).

U15:
MLSZ Regionális U-15 Észak-Nyugati csoport 29. forduló
Szombathelyi Haladás VSE - Csornai SE 4-1 (0-1)
Gólszerzőink: Varga Iván (42., 69.), Wágner Áron (47.), Németh Zsombor (62.), Varga Martin (69.).

U14:
MLSZ Regionális U-14 Észak-Nyugati csoport 29. forduló
Szombathelyi Haladás VSE - Csornai SE 7-0 (1-0)
Gólszerzőink: Somfalvi Barna (14.), Győre Noel (48., 65.), Horváth Dániel (50., 55.), Horváth Márton Benedek (52.), Hári Kevin Péter (73.).

U14:
Vas Megyei U-14 Szombathelyi csoport 22. forduló
Gencsapáti KSE - Szombathelyi Haladás VSE 0-6 (0-1)
Gólszerzőink: Hamosi Roland (15., 43., 61.), Spanyó Álmos (52.), Takács Márton (53.), Németh Nándor (64.).