Egyesületünk otthonában léptek dobogóra az ország legjobbjai a Junior Súlyemelő Országos Bajnokságon. Európa-bajnokunk, Boros Viktória országos bajnoki címet szerzett, versenyzőink ezen kívül még öt érmet tartottak itthon.

A Magyar Súlyemelő Szövetség 2021. évi Férfi, Női Junior Súlyemelő Országos Bajnokságának a Haladás Sportkomplexum adott otthont. Egyesületünk a Tóth Géza-súlyemelőteremben rendezte meg a versenyt, amelyen 27 egyesület közel 100 sportolója mérettette meg magát. Szakosztályunkat Márkus Erzsébet és Ligeti Ferenc 8 tanítványa képviselte az erőfelmérőn. Friss junior Európa-bajnokunknak, Boros Viktóriának ebben a korosztályban ez volt az utolsó versenye, és ugyan kevés ideje volt a nemzetközi verseny kipihenésére, de címéhez méltóan ezen az erőpróbán sem talált legyőzőre. Viki az országos bajnoki cím mellett az abszolút 2. helynek is örülhetett, illetve ő kapta a legjobb szombathelyi női versenyző elismerést is. Vikin kívül öt ifjú tehetségünk állhatott még dobogóra: szakosztályvezetőnk, Márkus Erzsébet tanítványai közül Molnár Kinga és Papp Géza ezüstérmet, Pávolics István pedig bronzémet szerzett súlycsoportjában; edzőnk, Ligeti Ferenc mentoráltjai közül pedig Darabos Sára és Hegedüs Milán nyakába került ezüstérem. Ezen kívül még egy-egy negyedik helyezést ért el Takács Szelina, illetve Darabos Jázmin.

Márkus Erzsébet szakosztályvezető: - „Európa-bajnokunk, Boros Viki utolsó éves junior korú versenyző, ezért is szerettünk volna otthont adni a versenynek. A rendezésben Az ország 27 egyesületéből láttunk vendégül közel 100 versenyzőt, a visszajelzések alapján mindenki nagyon jól érezte magát, és méltó helyszínnek bizonyult a Haladás Sportkomplexum. Külön öröm számunkra, hogy Ligeti Ferenc kollégámmal nagyszerűen sikerült felkészíteni versenyzőinket, akik szép eredményeket értek el, ezúton is gratulálok nekik”

A Haladás VSE súlyemelőinek eredményei: 

Női:

59 kg: Darabos Sára 2. hely

összetettben: 137 kg (szakítás 61kg, lökés 76kg) edző: Ligeti Ferenc

71 kg: Molnár Kinga 2. hely

összetettben: 123 kg (szakítás 50 kg, lökés 73kg) edző: Márkus Erzsébet

76 kg: Darabos Jázmin 4. hely

összetettben: 112 kg (szakítás 49kg, lökés 63kg) edző: Ligeti Ferenc

87 kg: Boros Viktória 1. hely

összetettben: 196 kg (szakítás 91kg, lökés 105kg) edző: Márkus Erzsébet

Abszolút 2. hely, legjobb szombathelyi női junior versenyző

+87 kg: Takács Szelina 4. hely

összetettben: 115 kg (szakítás 48kg, lökés 71kg) edző: Márkus Erzsébet

Férfi:

96 kg: Pávolics István 3. hely

összetettben: 210 kg (szakítás 90kg, lökés 120kg) edző: Márkus Erzsébet

102 kg: Papp Géza 2. hely

összetettben: 265 kg (szakítás 115kg, lökés 150kg) edző: Márkus Erzsébet

legjobb szombathelyi férfi junior versenyző

109 kg: Hegedüs Milán 2. hely

összetettben: 216 kg (szakítás 91kg, lökés 125kg) edző: Ligeti Ferenc

Fotó: Tóth Zsombor és Magasi Dávid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FUTSAL NB I. tabella

Pos Team Pts
1. ELTE-BEAC 3
2. Futsal Veszprém 3
3. MVFC Berettyóújfalu 3
4. Nyírbátori SC 3
5. DEAC 1
6. SG Kecskeméti Futsal 1
7. Újpest FC-220VOLT 1
8. Haladás VSE 1
9. Magyar Futsal Akadémia 0
10. Rubeola FC 0
11. A Studio Nyíregyháza 0
12. Aramis SE 0
Go to top