Párban szép az élet, nincs ez másképp a kézilabdában sem. A modern sportágban ugyan játékban már nem csak a páros, hármas kapcsolatoknak van nagy jelentősége, a teljes pályán lévő csapat-szervezettség mindent felülír. A mohácsi együttes évek óta stabil tagja a mezőnynek, ám nem elsősorban erről, sokkal inkább kulturált, gólerős játékáról híres. A lendületes támadásokban főszereplő Tóh-Grünfelder Alexandra és Kaló Zsófia. A két kiváló sportoló belső posztokon mozogva fazont, dinamikát ad együttesének, mely döntően meghatározza a dél-magyarországi gárda játékát. Az irányításban és átlövésben is remeklő sportolók honlapunknak nyilatkoztak csapatunkról, a mérkőzésről és jövőbeli terveikről.
Mindössze két góllal, főként jobb második félidei játékával felülmúlta a Mohács a Haladás együttesét a négypontosnak kikiáltott hétvégi rangadón. A találkozó változó impulzusokat hozott, az első félidőben a szombathelyiek, a másodikban a vendéglátók bizonyultak karakteresebbnek. Ahogy az számítható volt a hazai csapat két kulcsjátékosa ezúttal is nehéz feladat elé állította a Hali védelmét. A civilben segítőkész és rendkívül kedves, ám a pályán ellentmondást nem tűrő kézilabdázók segítségével elemezzük a hétvégi csörtét.
Szinte receptszerű, ahogy a Mohács hétről hétre játszik, mégis mindig sikerül meglepnetek ellenfeleiteket. Mit gondoltok a Haladás elleni mérkőzésről?
Kaló Zsófia: Nagyon kemény mérkőzésre számítottunk már az elején, elvégre a tabellán mögöttünk helyezkedik el a Haladás. Ennek megfelelően készültünk, nagy erőket mozgósítottunk a héten, hogy a fontos összecsapásra készen álljunk. Bár a mérkőzés elején is koncentráltak voltunk, az első félidőben inkább a Haladás elképzelése valósult meg. A második játékrészben átvettük az irányítást, és egyénileg is feljavultunk. Ez volt a döntő tényező.
Tóh-Grünfelder Alexandra: Igazándiból csatlakozni tudok Zsófihoz, két ellentétes előjelű félidőt láthatott a közönség. Az első játékrészben nem igazán tudunk reagálni a Haladás gyors lerohanásaira, túlnyomórészt ebből kaptuk a legtöbb gólt. A jövőben ezen mindenképpen dolgoznunk kell, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy hosszabb rövidzárlataink legyenek egy-egy mérkőzésen.
A második félidőben más volt a játék képe, hogy érzitek belülről, mi volt a döntő tényező?
Tóh-Grünfelder Alexandra: Más felállásban, egy kicsit más hadrenden léptünk pályára, ami azt gondolom meglepte a Haladást. Azok a mozdulatok, amik az első félidőben kevésbé sikerültek, a második felvonásban nagyobb százalékban jöttek össze. Hatékonyabb lett a támadójátékunk, és a védelmünk is kétségtelenül jól állta a sarat. Három jobbkezes átlövővel támadunk, ilyenkor nyilván más a játék képe, és azt gondolom ez jelentette a meglepetésfaktort.
Kaló Zsófia: Mentalitásban is máshogy kézilabdáztunk, jobban ültek a mozdulataink és szerencsére sokkal dinamikusabbak voltunk támadásban. A szélső lehúzásoknak és az átlövéseknek köszönhetően nagy hatékonysággal vettük be a Haladás kapuját. A két együttesnél picit tényező lehetett, hogy a mi kapusunk jobban elkapta a fonalat.
Hogyan látjátok a mezőnyt, mik jellemzik az erőviszonyokat?
Tóh-Grünfelder Alexandra: Nagyon kiélezettek a küzdelmek, azt látjuk, hogy relatív sok a meglepetés. Van pár csapat, amelyik felfelé kilóg a pontvadászatból, de a középmezőny nagyon sűrű és kiélezett mérkőzések vannak. Az úgymond kötelezőket szeretnénk megnyerni, de ez évről évre egyre nehezebb. A Haladás is sokat fejlődött, komoly mérkőzés volt a mai. Szerencsére sikerült nyernünk, és ez most örömmel tölt el bennünket.
Kaló Zsófia: Nyilván ameddig vállalom, hogy kézilabdázok, mindent meg fogok tenni a csapat sikeréért. Szemmel látható, hogy egyre nívósabbak a mérkőzések és egyetlen találkozó sem akad, ahol előre papírra lehetne írni a végeredményt. A bajnokesélyesek mellett vannak meglepetés csapatok, azt kell mondani, hogy izgalmas az idei bajnokság. Személy szerint és csapatszinten is szeretnénk minél előrébb végezni, így a szükséges elemzéseken kívül nem is annyira az ellenfelekkel foglalkozunk. Próbáljuk a saját játékunkat a lehető leghatékonyabb módon pályára vinni. Ha ez sikerül, akkor a bravúrgyőzelmek sem elérhetetlenek.
Zsófi az utánpótlásban dolgozik, Szandra pedig a kézilabda mellett civil állással is rendelkezik. Mennyire nehéz összeegyeztetni ezeket a munkákat az élsporttal?
Kaló Zsófia: A játék mellett az edzősködésbe is egy ideje belekóstoltam már. Környékbeli fiatalokból U 10-es illetve U 11-es csapatom van, ami komoly felelősség és kihívás is egyben. Heti négy alkalommal van tréningünk, de amellett, hogy ez fontos munka számomra kikapcsolódás is, hiszen minden perc, amit a sportág mellett tölthetek mindenféleképpen nagy öröm. Abból a szempontból szerencsém van, hogy mindezt logisztikailag könnyű kivitelezni, elvégre az utánpótlás edzések is itt helyben vannak. A felnőtt együttessel is sokat készülünk, ergo kevés szabadidőből gazdálkodom az egyszer biztos.
Tóh-Grünfelder Alexandra: Az aktív sport mellett civilben is dolgozom, a kettő együtt végsősoron jól kiegészíti egymást. Természetesen hosszútávon a sportolást az határozza majd meg, hogy elkerülnek e a sérülések, illetve mennyire tudom még ezen a szinten vállalni az edzéseket. A kettő együtt nem éppenséggel egyszerű mindig, de mivel eredményorientált vagyok a hétköznapokban is mindent megteszek a sikerért. Szeretnék a csapat segítségére lenni, ameddig csak lehet. Jól érzem magam Mohácson, és sportszakmailag is a lehető legtöbbet kapom az egyesülettől.