Az U19-es és az  U17-es futsalcsapatunk is 3–3-as döntetlent játszott a DEAC fiataljaival ellen a Haladás Sportkomplexumban. A nagyok egy pontjának nem nagyon örültünk, ezzel szemben  a fiatalabbak eredménye dicséretet érdemel.

U19

2024. Szeptember 15., vasárnap 15:45

MLSZ Országos Futsal U19 2. forduló

Haladás VSE – DEAC 3–3 (3–1)

Haladás VSE: Győrfy Balázs – Novák Dániel, Vincze Bálint, Szalóki-Varsányi Bendegúz, Körmendy Gábor, Horváth Mátyás, Kovácsics Richárd, Bauer Marcell, Horváth Márton, Őri Dávid, Varga Mátyás

Edző: Sziffer András

Debrecen: Gali Szabolcs – Varga Zoltán, Keczán János, Komádi Benjamin, Lengyel Zénó, Székely Hunor, Karacs Deli Levente, Balog Olivér, Ficsor Bálint, Szatmári Buda, Kovács István, Szabó Rajmund

Edző: Vass Ottó László

Gólszerzők: Varga Mátyás (2’), Nagy Barnabás (4’), Körmendy Gábor (18’), ill. Varga Zoltán 2 (18’, 33’), Komádi Benjamin (32’)

Sziffer András:Remekül kezdtünk, már a második percben vezetéshez jutottunk Varga Mátyás révén, majd két perccel később Nagy Barnabás váltotta gólra a helyzetét, így a negyedik minutumban már kettő találat volt az előnyünk (2–0). A folytatásban is a mi akaratunk érvényesült, sok helyzetet alakítottunk ki, de a nagyobbnál nagyobbat is elpuskáztuk. Sőt, még egy büntetőnk is kimaradt, és ahogy ilyenkor lenni szokott büntetett az ellenfél:  a 18. percben szépítettek (2–1), de szerencsénkre még ebben a percben Körmendy Gábor villanása újból kétgólos előnyt jelentett számunkra, ami a 3–1-es  félidei eredményt is kialakította. A második játékrészben nagyot változott a játék képe, mert a vendégek kihasználták azt, hogy belekényelmesedtünk a mérkőzésbe. Azt hittük, hogy már megnyertük a találkozót, de a DEAC ezt másként gondolta, akaratban fölénk nőttek, mi pedig szenvedtünk, meg sem közelítettük az első félidőben mutatott játékunkat. Ennek az lett a vége, hogy a vendégcsapat a 32. és a 33. percben kétszer is mattolt minket, így ledolgozva a kétgólos hátrányukat (3–3). A hátralévő  időben hiába próbáltunk változtatni a játékunkon, csak helyzetekig jutottunk, így meg kellett elégednünk az egy ponttal. Összegezve: az első félidőben remekül játszottunk, akár a mérkőzést is eldönthettük volna, csak magunkat hibáztathatjuk, hogy ez nem történt meg. A második 20 percben magunkra húztuk az ellenfelet, elkényelmesedett a játékunk, amit kihasznált a debreceni gárda, amivel kiénekelte a sajtot a szánkból. Tanulnunk kell a hibáinkból, változtatni kell a felfogásunkon, és a ziccereket be kell rúgni, mert ezek nélkül nehéz lesz bárki ellen is győzni!”

U17

2024. Szeptember 15., vasárnap 14:00

MLSZ Országos Futsal U17 2. forduló

Haladás VSE – DEAC 3–3 (1–2)

Haladás VSE: Bognár Botond – Horváth Ádám, Dömötör József, Kajcsos Dániel, Varga Jenő, Horváth Áron, Kovács Olivér, Tóth-Szatmári Zétény, Kovács Marcell, Zsoldos Szebasztián, Tóth Gábor, Gellén Ádám, Farkas Levente, Horváth Balázs

Debrecen: Elek Zsombor – Gyöngyösi Zsombor, Éder-Pavolek Soma, Barna Szabolcs, Bessenyei Marcell, Hajdu Attila, Komádi Dominik, Szabó Csanád, Oláh Kristóf

Gólszerzők: Kovács Olivér (12’), Tóth-Szatmári Zétény (38’), Zsoldos Szebasztián (39’), ill. Barna Szabolcs (13’), Szabó Csanád (15’), Bessenyei Marcell (24’)

Sziffer András: „Az idegenbeli győzelem után bíztunk a jó folytatásban, amit a meccs kezdete alá is támasztott: szervezetten játszottunk, majd egy szép egyéni villanást követő centerezés után megszereztük a vezetést a 12. percben Kovács Olivér révén (1–0). Sajnos nem sokáig örülhettünk, mert  három perc alatt megfordította a vendégcsapat az eredményt: először egy szabadrúgás variációból lőtték ki a felső sarkot, majd egy eladott labdánkat váltották gólra, így a félidőben 2–1-re mentek. Szünet után  is kiegyenlített játék folyt, mindkét csapat bátran játszotta az emberfölényes játékát a kapusaik segítségével, ami  meghatározta a mérkőzés menetét. A 24. percben két gólra növelte előnyét a vendégcsapat (1–3), amit a 38. percig őrizni is tudott. Ekkor azonban  Tóth-Szatmári Zétény köszönt be egy szépségdíjas találattal, amivel egyre zárkóztunk (2–3), de még nem volt vége, mert egy perccel később már döntetlen volt az állás Zsoldos Szebasztián találatával (3–3). Az utolsó pillanatok is izgalmasan teltek, mindkét csapat megnyerhette volna a találkozót, de mivel több gól már nem esett, így maradt a döntetlen. Igaz, hogy nem sikerült nyernünk, de ettől függetlenül jár a dicséret a csapatnak, mert végig fegyelmezetten, nagyot küzdve játszottak, ami egy pontot ért a remek végjátékunknak köszönhetően!”