Az U19-es futsalcsapatunk vereséggel, míg az U17-es győzelemmel indította Veszprémben a 2024/2025-ös szezont. Mindkét együttesünk játéka bíztató a folytatásra nézve.

U19

2024. szeptember 08., vasárnap 11:45

MLSZ Országos Futsal U19 1. forduló

Szilágyi Futsal Veszprém – Haladás VSE 4–0 (1–0)

Veszprém: Őri Bálint – Juhász Viktor, Molnár Dániel, Pálfi Roland, Bognár Martin, Kozma Kende, Bognár Patrik, Meczner Boldizsár, Dorogi Gergő, Vér Dávid, Varga Milán, Horváth Kevin, Kiss Márk

Haladás VSE: Győrfy Balázs – Novák Dániel, Varga Mátyás, Körmendy Gábor, Kovácsics Richárd, Rosta Dániel, Horváth Mátyás, Bauer Marcell, Nagy Barnabás, Szalóki-Varsányi Bendegúz

Edző: Sziffer András

Gólszerzők: Bognár Martin 2 (9’, 26’), Vér Dávid (24’), Pálfi Roland (27’)

Sziffer András:Az első félidőben a tavalyi bajnok ellen remekül tartottuk magunkat, mondhatni egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, de találatot csak a hazaiak értek el, így egygólos hátrányban vonultunk a szünetre (1–0).  A második játékrészben a négy perc alatt bekapott három hazai találat eldöntötte a találkozót, de ennek ellenére volt tartásunk. Lehetőségeink is adódtak a szépítéshez, de az utolsó passzok nem sikerültek, ugyanakkor az ellenfél is kihagyott helyzeteket, és mivel több gól már nem esett, így maradt a korábban kialakult eredmény (4–0). Összességében megnehezítettük a remek erőt képviselő Veszprém dolgát, ami most ennyire volt elég. A jobbik csapat nyert, de volt tartásunk, ugyanakkor sok mindenben kell fejlődnünk, ha felakarjuk  venni a versenyt a hasonló játékerőt képviselő csapatokkal.”

U17

2024. szeptember 08., vasárnap 10:00

MLSZ Országos Futsal U17 1. forduló

Szilágyi Futsal Veszprém – Haladás VSE 2–4 (2–3)

Veszprém: Juhász Hunor – Czabula Dominik, Balogh Attila, Iszak-Dvorzák Benjámin, Takács Péter, Finta Bulcsú, Szendrey Olivér, Horváth Félix, Paksi Attila, Fódi Milán, Osvald Benedek, Meczner Alex, Tóth-Pusztai Benedek

Haladás VSE: Bognár Botond – Dömötör József, Gadó Dominik, Horváth Ádám, Kovács Olivér, Thész Barnabás, Horváth Balázs, Kovács Marcell, Gellén Ádám, Farkas Levente, Kajcsos Dániel, Varga Jenő, Tóth Gábor

Gólszerzők: Iszak-Dvorzák Benjámin 2 (2’, 7’), ill. Bognár Botond (3’), Kajcsos Dániel (11’), Kovács Olivér (19’), Dömötör József (33’)

Sziffer András: „Az új idény első mérkőzésére Veszprémben került sor, ahonnan a korosztályváltáson átesett csapatunk győztesen távozott. A találkozó 2. percében egy szöglet után hamar megszerezte a vezetést a hazai csapat. Erre egy perccel később kapusunk, Bognár Botond válaszolt egy távoli átlövéssel, amivel egalizáltunk (1–1).  Nem sokkal később a vendéglátók lekopírozták az első találatukat, amivel ismét előnybe kerültek (2–1).  Nagy küzdelem folyt a pályán, mindkét oldalon voltak lehetőségek, de gólt, gólokat csak a mieinknek sikerült szerezniük: a 11. percben Kajcsos Dániel egyenlített, a félidő vége előtt egy perccel pedig már a vezetésnek örülhettünk Kovács Olivér találatának köszönhetően, ami a félidei eredményt is jelentette (2–3). A második játékrészben nyomott a hazai csapat: többször is átlövésekkel és pontrúgásokkal veszélyeztettek, de gólt nem sikerült szerezniük, ellenben a mieink egy szép támadást követően tovább növelték az előnyüket a 33. percben, amikor Dömötör Dani volt eredményes (2–4). A hajrában mindent megpróbált a Veszprém, de újabb találat már nem esett, így megőrizve kétgólos előnyünket értékes három ponttal távozhattunk Veszprémből. Úgy gondolom, hogy az egész találkozón fegyelmezetten játszottunk, határozottan, keményen védekeztünk, jól használtuk ki a helyzeteinket, ami remek kapusteljesítménnyel kiegészülve megérdemelt győzelmet eredményezett csapatunknak. A srácoknak jár a gratuláció!”