Előrehozott fordulóval folytatták fiataljaink az országos korosztályos bajnokságot, a Nyírbátor együtteseit fogadták a Haladás Sportcsarnokban. U20-asaink továbbra is erősen hiányos kerettel meccseltek, végül nagy küzdelemben maradtak alul 4–3-ra riválisukkal szemben. U17-eseink azonban kiváló játékkal múlták felül a nyírségieket, 5–3-as győzelmüket ünnepelhették a lefújás pillanatában.

U20

2023. március 11., szombat 16:45

MLSZ Országos Futsal U20 21. forduló

HALADÁS VSE – Nyírbátori SC 3-4 (1-2)

HALADÁS VSE: Vajda Dávid – Ujhelyi Barna, Szalóki-Varsányi Bendegúz, Soronics Gergő, Sodics Ádám, Őri Dávid, Böröcz Marcell

Edző: Sziffer András

Nyírbátori SC: Nagy Zsolt – Takács Márk, Mizsei Zalán, Kiss István, Szucsányi Sándor, Májer Mihály, Makai Levente, Lilik Bálint

Gólszerzők: Sodics Ádám 2 (6’, 35’), Ujhelyi Barna (25’) ill., Kiss István 2 (14’, 16’), Makai Levente (33’), Mizsei Zalán (36’)

Sziffer András vezetőedző: „Hét játékosunkat kellett nélkülöznünk különböző okok miatt, így mindösszesen egy cserével és az U17-es csapatból felhozott játékosokkal vágtunk neki a mérkőzésnek. Az első félidőt jól kezdtük, a 6. percben megszereztük a vezetést Sodics Ádámnak köszönhetően (1-0). A folytatásban egyre nagyobb nyomás nehezedett csapatunkra, ami a 14. minutumban ért egyenlítéssé vendégoldalon, amelyet könnyen elkerülhettünk volna, ha egy kicsit határozottabbak vagyunk (1-1). Két perccel később egy, a kapunk közeléből megítélt szabadrúgásgóllal megfordították az állást a nyírbátoriak, ami egyben a félidei állást is jelentette (1-2). A második játékrész is nagy küzdelmet hozott, felváltva estek a gólok. A 25. minutumban Ujhelyi Barna hatalmas bombával egalizált (2-2), majd a következő eseménydús időszakra nyolc percet kellett várni, előbb riválisunk talált be (2-3), erre pedig hamarosan Sodics Ádám válaszolt (3-3). Örömünk nem tarthatott sokáig, hiszen rögtön erre is érkezett nyírbátori felelet (3-4). A végjátékban emberfölényes játékkal próbálkoztunk, de nem hozott eredményt, ezzel pedig elvitte a három pontot a vendégcsapat. Fontos kiemelnem, hogy volt tartása a csapatunknak, és maximális erőbedobásra kényszerítettük a fizikálisan jóval erősebb és idősebb játékosokat felvonultató Nyírbátort. A győzelem elmaradt, de sokat tanulhattak fiataljaink a mai mérkőzésből, ami később a hasznukra lesz majd”

U17

2023. március 11., szombat 15:00

HALADÁS VSE – Nyírbátori SC 5-3 (2-0)

HALADÁS VSE: Rosta Dániel – Horváth Mátyás, Nagy Barnabás, Kovácsics Richárd, Varga Mátyás, Őri Dávid, Kiss Márton, Szabó Bence, Tóth-Szatmári Zétény, Farkas Balázs, Varga Bence

Nyírbátori SC: Kása Bence – Szakács Botond, Szász Dániel, Rácz Milán, Sebők Máté, Májer Levente, Balogh Zsolt, Dávida Mihály

Gólszerzők: Kovácsics Richárd (14’), Tóth-Szatmári Zétény 2 (16’, 27’), Horváth Mátyás (29’), Farkas Balázs (36’) ill., Rácz Milán (34’), Szakács Botond 2 (38’, 39’)

Sziffer András vezetőedző: „Az első félidőben sok helyzetet alakítottunk ki, amelyekből kettőt értékesítettünk, Kovácsics Richárd és Tóth-Szatmári Zétény révén. A vendégeink kontrából próbáltak veszélyeztetni, amiből egy-két lehetőségük volt is a gólszerzésre, de betalálni nem tudtak, így kétgólos előnnyel mehettünk a pihenőre. A folytatás 27. percében Tóth-Szatmári Zétény szerezte csapatunk harmadik és önmaga második találatát, majd két minutummal később Horváth Mátyás növelte vezetésünket, így a játékrész derekára 4-0 volt az állás a javunkra. A Nyírbátor nagyobb sebességre kapcsolt a szépítés reményében, ez a 34. percben sikerült is nekik (4-1), majd erre Farkas Balázs jóvoltából válaszoltunk (5-1). A mérkőzés hajrájában azonban pillanatnyi kihagyásainkat kihasználva még kétszer eredményes volt riválisunk, kialakítva ezzel az 5–3-as végeredményt. Csak sajnálni tudom, hogy a végére szorosabbá tettük a találkozót, mert egészen az utolsó percekig kimondottan jól játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, viszont a végére kiengedtünk. A végjáték nem elfogadható, de ettől függetlenül jár a gratuláció a játékosoknak, mert sokat tettek azért, hogy győztesen hagyják el a pályát!”