Az ELTE-BEAC együttesét győzték le 8–4-re hazai környezetben másodosztályú futsalosaink. Kovácsics Richárd gólját Vincze Bálinté követte, majd a félidei eredményt Fehér Dániel és Kovács Máté találata alakította ki. A második játékrész Fehér Dániel duplájával indult, majd Kiss Patrik talált be, végül pedig Sodics Ádám volt sikeres.

NB II.-es futsalosainknak a 7. forduló szünnap volt, majd a 8. játéknapon az ELTE-BEAC együttese érkezett Szombathelyre.

Sziffer András: „Az első félidőben jobbára a mi akaratunk érvényesült, több helyzetet alakítottunk ki, így megérdemelten tettünk szert kétgólos előnyre a szünetig. Annak ellenére, hogy a korai vezetésünk után az ELTE a 15. percben megfordította az állást (1-2), aminek nem sokáig örülhettek, mert rögtön egalizáltunk (2-2), majd az utolsó percben még kétszer beköszöntünk. A második játékrészt remekül kezdtük, mondhatni ott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk, hiszen alig négy perc alatt további három góllal terheltük meg a vendégek hálóját, amivel már öt volt a különbség a javunkra (7-2).  A félidő közepén két találatával szépített riválisunk (7-4), de az utolsó szót a mieink mondták ki, akik a 39. percben emberhátrányban labdát szereztek, és értékesítettek is, így kialakítva a végeredményt (8-4).  Igazi csapatként funkcionáltunk, védekezésünk egy-két megingástól eltekintve remekül működött, a támadójátékunkat pedig az eredmény tükrözi. Megérdemelt magabiztos győzelem, amihez gratulálok a játékosoknak!”

A következő fordulóban az UTE vendégeként lépünk pályára április 29-én, hétfőn 20 óra 30 perckor.

1. április 22., hétfő 20:45

Férfi Futsal NB II. Nyugati csoport Felső-ház 8. forduló

Haladás VSE II. – ELTE-BEAC 8–4 (4–2)

Haladás VSE II.: Homlok Levente – Kovács Máté, Kiss Patrik, Kovácsics Richárd, Fehér Dániel, Győrfy Balázs, Sodics Ádám, Vidák Balázs, Volner Bence, Dobos Dávid, Vincze Bálint, Dobány Patrick

Edző: Sziffer András

ELTE-BEAC: Sajben Marcell – Póta Balázs, Béres Roland, Miskei Manó, Kalina Tamás, Kovács Norbert, Daradics Attila, Szini László, Károly Bálint, Szekér Zoltán, Kupás Vendel, Bencsik Gergő, Vadászi Edward

Edző: Béni Zoltán

Gólszerzők: Kovácsics Richárd (3’), Vincze Bálint (16’), Fehér Dániel 3 (20’, 21’, 22’), Kiss Patrik (24’), Sodics Ádám (39’) ill., Szini László (6’), Kalina Tamás (15’), Póta Balázs (30’), Béres Roland (34’)

Sárga lap: Kovács Máté (8’), Dobos Dávid (32’), Kupás Vendel (38’)