Másodosztályú futsalcsapatunk az ELTE-BEAC otthonában győzött 6–4-re. Részünkről Vatamaniuc-Bartha Dávid és Knizs Olivér duplázott, valamint Fehér Dániel és Vidák Balázs csapatkapitány volt sikeres a találkozón.

Az NB II.-es bajnokság 12. fordulójában az ELTE-BEAC gárdájához utaztunk.

Sziffer András:Remekül kezdtük a mérkőzést, már a negyedik percben 0-2 volt az eredményjelzőn. A folytatásban is jóval több lehetőségünk volt, mint a hazaiaknak, remekül szőttük a támadásainkat, amit a 16. percben újabb találat jelzett (0-3). Vendéglátóink két perccel később válaszoltak egy átlövést követően, ami egyben a félidei eredményt is jelentette (1-3). A második játékrészt is gyors góllal kezdtük (1-4), amire riválisunk rögtön emberfölényes játékra váltott, mondhatni az egész második etapot így játszották. A 26. percben szépítettek a fővárosiak (2-4), erre viszont kettővel válaszoltunk a hajrához közeledve (2-6), majd néhány helyzetünket nem tudtuk sikerrel befejezni. Sajnos egy ilyen alkalommal le is kontrázott minket az ELTE, amit gólra váltottak, majd egy minutummal később ismét betaláltak, kialakítva evvel a végeredményt (4-6). Játékban felülmúltuk az ELTE csapatát, rúgtunk hat gólt, ami a helyzetek alapján lehetett volna akár több is. Ellenben a hazaiaknak is – főleg az emberfölényes játékból – voltak még lehetőségeik, így egy sok gólt hozó találkozón, értékes győzelmet szereztünk a felső-házba jutásért való csatározásban. Csak gratulálni tudok a csapat minden tagjának, jó mentalitással, nagy koncentrációval, és szemre is tetszetősen játszottak, ami az eredményben is megmutatkozott.”

Az esztendő utolsó előtti mérkőzése a Tihanyi FC otthonában vár csapatunkra december 15-én, pénteken 19 óra 45 perckor.

2023. december 11., hétfő 19:00

Férfi Futsal NB II. Nyugati csoport 12. forduló

ELTE-BEAC – Haladás VSE II. 4–6 (1–3)

ELTE-BEAC: Sajben Marcell – Fülöp Viktor, Spáth Henrik, Béres Roland, Vadászi Edward, Daradics Attila, Diemer Levente, Árendás Tamás, Szini László, Károly Bálint, Szenyán Roland, Szekér Zoltán, Lugosi Márk, Bencsik Gergő

Edző: Béni Zoltán

Haladás VSE II.: Homlok Levente – Knizs Olivér, Kiss Patrik, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Győrfy Balázs, Körmendy Gábor, Sodics Ádám, Vidák Balázs, Dobos Dávid, Dobány Patrick

Edző: Sziffer András

Gólszerzők: Diemer Levente (18’), Vadászi Edward 2 (26’, 37’), Szekér Zoltán (37’) ill., Vatamaniuc-Bartha Dávid 2 (3’, 22’), Knizs Olivér 2 (4’, 16’), Vidák Balázs (35’), Fehér Dániel (36’)

Sárga lap: Daradics Attila (23’), Vatamaniuc-Bartha Dávid (37’)