Az ország egyik legrangosabb versenyén, a XI. Tóth Géza-emlékversenyen összesen kilenc érmet szereztek sportolóink. Az erőfelmérő egyben válogatóverseny is volt, amelyen Boros Viktória és Gyürüs Barbara szerzett indulási jogot a felnőtt Európa-bajnokságra.

A magyar súlyemelés kiemelt versenye a Savaria Kupa Tóth Géza-emlékverseny, amely nevében is immár 11. éve tiszteleg a többszörös világ- és Európa-bajnok, 157-szeres országos és egyszeres világcsúcstartó Tóth Géza előtt, aki 1958-ban hozta létre szakosztályunkat a Haladás VSE-ben. Az eseményt a Pannon Sporttal és a Magyar Súlyemelő Szövetséggel közösen rendeztük meg, melyet Szombathely városa támogatott.

A verseny megnyitója keretében idén is koszorút helyezett el egyesületünk Géza bácsi emlékszobránál, az ünnepségen pedig köszöntöttünk egy Haladás-legendát, a világ- és Európa-bajnok Dankó Ilonát, akinek fotóját elhelyeztük a Tóth Géza-súlyemelőterem dicsőségfalán is.

A megmérettetésre rekordszámú nevezés érkezett, a 84 sportolóból 60 főben maximalizálta a Magyar Súlyemelő Szövetség a létszámot. Egyesületünk 12 versenyzőjét nevezte a megmérettetésre, melyből végül kilencen szereztek indulási jogot eredményeik alapján.

Szakosztályvezetőnk, az olimpiai ezüstérmes, világ- és többszörös Európa-bajnok Márkus Erzsébet rendkívül elégedett a Haladás színeit képviselő sportolóinkkal, akik nagyszerű teljesítményt nyújtottak a versenyen. Márkus Erzsébet és Ligeti Ferenc tanítványai közül többen egyéni csúcsokat emeltek, és a legeredményesebb szombathelyi versenyző díjakat is begyűjtöttek.

XI. Tóth Géza-emlékverseny Haladás VSE súlyemelőinek eredményei:

Felnőtt női:

87 kg - Boros Viktória 1. hely és legeredményesebb szombathelyi felnőtt női versenyző

összetettben: 206 kg (szakítás 92 kg, lökés 114 kg)

+ 87 kg - Gyürüs Barbara 1. hely

összetettben: 185 kg (szakítás 84 kg, lökés 101 kg)

Ifjúsági női:

55 kg - Darabos Sára 1. hely, abszolút legjobb ifjúsági női versenyző és legeredményesebb szombathelyi női utánpótlás-versenyző

összetettben: 129 kg (szakítás 56 kg, lökés 73 kg)

71 kg - Molnár Kinga 1. hely

összetettben: 121 kg (szakítás 48 kg, lökés 73 kg)

+81 kg - Takács Szelina 2. hely

összetettben: 124 kg (szakítás 52 kg, lökés 72 kg)

Serdülő női:

71 kg - Darabos Jázmin 1. hely

összetettben: 117 kg (szakítás 52 kg, lökés 65 kg)

Felnőtt férfi:

81 kg - Szijártó Szabolcs 3. hely és legeredményesebb szombathelyi felnőtt férfi versenyző

összetettben: 206 kg (szakítás 90 kg, lökés 1116 kg)

81 kg - Pusztai Szabolcs 4. hely

összetettben: 205 kg (szakítás 82 kg, lökés 123 kg)

Junior férfi:

102 kg - Papp Géza 2. hely és legeredményesebb szombathelyi férfi utánpótlás-versenyző

összetettben: 245 kg (szakítás 112 kg, lökés 133 kg)

Ifjúsági férfi:

89 kg - Pávolics István 1. hely

összetettben: 189 kg (szakítás 84 kg, lökés 101 kg)

https://www.youtube.com/watch?v=UetyTHHIYcI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FUTSAL NB I. tabella

Pos Team Pts
1. ELTE-BEAC 3
2. Futsal Veszprém 3
3. MVFC Berettyóújfalu 3
4. Nyírbátori SC 3
5. DEAC 1
6. SG Kecskeméti Futsal 1
7. Újpest FC-220VOLT 1
8. Haladás VSE 1
9. Rubeola FC 0
10. Magyar Futsal Akadémia 0
11. A Studio Nyíregyháza 0
12. Aramis SE 0
Go to top