Nyolc mérkőzésen léptek pályára fiatal labdarúgóink, melyből öt győzelem született.

U19

2022. április 20., szerda 16:00

MLSZ REGIONÁLIS U-19 ÉSZAK-NYUGAT 25. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – ANDRÁSHIDA SC 0-2 (0-2)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kovács Norbert (Antoni Márton 46’) – Cser Rudolf, Éder Bence (Nagy Dávid 62’), Fekete Kornél, Hende Máté, Somogyi Dániel (Jánosi András 72’), Páter Róbert, Kiss Patrik, Farkas Gábor, Kovács Ádám, Spilenberg László

Edző: Iszak Gábor

„A rengeteg hiányzó miatt lényegében egy tartalékos U17-es csapattal tudtunk kiállni. Kontrajátékra rendezkedtünk be, ült is, amit elterveztünk, de az első játékrészben két védelmi megingásunkat is könyörtelenül kihasználta ellenfelünk, és lényegében el is döntötte a mérkőzés sorsát. Volt néhány ígéretes kontránk, ziccerünk, de amíg ezeket nem tudjuk értékesíteni, addig nem lehetünk eredményesek. Kiemelném Hende Máté, Fekete Kornél és Kovács Ádám teljesítményét. Dicséretes viszont, hogy ennyi fiatallal egy szoros meccset játszottunk, mindenki a saját szintjén jól teljesített, ez most ennyire volt elég” - mondta Iszak Gábor

U17

2022. április 20., szerda 18:00

MLSZ REGIONÁLIS U-17 ÉSZAK-NYUGAT 25. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – ANDRÁSHIDA SC 0-0 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pereznyák Ádám – Bakucz Bende (Böndicz Máté 72’), Wágner Áron (Varga Martin 46’), Horváth Márk, Vígh Botond (Árvay Dávid 46’), Körmendy Zétény (Söptei Máté 46’), Hosszu András, Varga Iván, Soós Dominik, Kismarosi Gergő (Bíró Ákos 46’), Vizi Kornél, Bíró Dávid

„U16-os korosztályunkkal álltunk ma ki a találkozóra. A mérkőzést jól kezdtük, lendületesen játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki, de gólig ismételten nem sikerült eljutni. Majd ahogy haladtunk előre az időben, felvettük ellenfelük ritmusát, beleszürkülve a párharcba elfelejtettük alkalmazni a taktikai elemeket, ránk nem jellemző módon mélységi indításokkal próbáltunk a kapujuk elé kerülni, ami nem sikerült a stabilan védekező vendégcsapat ellen, így újfent gól nélküli döntetlen játszottunk” - értékelt Tóth Péter és Szenczi Bence

U16

2022. április 23., szombat 10:00

MLSZ REGIONÁLIS U16 KIEMELT NYUGAT 21. FORDULÓ

Komárom VSE ­– SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 2-1 (1-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Bíró Dávid – Bakucz Bende (Söptei Máté 53’), Wágner Áron, Horváth Márk, Körmendy Zétény (Varga Martin 61’), Bíró Ákos (Soós Dominik 61’), Varga Iván, Vígh Botond, Tompek Levente, Kismarosi Gergő, Vizi Kornél, Pereznyák Ádám

Edzők: Tóth Péter, Szenczi Bence

Gólszerzőnk: Söptei Máté (70’)

„Az első félidőben a tavaszi szezon egyik legjobb teljesítményét produkálták a fiúk. A felépített játékunkból helyzetek sokaságát dolgoztunk ki, melyekből a tavaszra jellemző módon egyet sem sikerült kihasználni. Ellenfelünk egy indokolatlan védelmi hibánkból a semmiből előnyhöz jutott, ezzel még jobban megnehezítettük saját dolgunkat. A fordulás után nagy mezőnyfölényben folytattuk, de mégis a hazai csapat növelte az előnyét egy szélről jövő beadásból. A srácok igyekeztek visszajönni a párharcba, de csak szépíteni tudtak. Az összecsapásaink tanulsága: ha nem használod ki könyörtelenül a helyzeteidet, meg fogja büntetni a csapatot, ilyen a futball” - fogalmazott Tóth Péter és Szenczi Bence

U15

MLSZ REGIONÁLIS U15 KIEMELT NYUGAT 21. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – Lurkó UFC 3-0 (1-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Hári Kevin (Simon Mátyás 61’), Horváth Márton (Zugonics Máté 61’), Tóth Kornél, Horváth Marcell, Somfalvi Barna, Pál Levente, Macoun Bence, Szalay Márk, Győre Noel, Tóth-Szatmári Zétény, Tóth Péter

Edző: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Hári Kevin (61’), Somfalvi Barna (75’), Simon Mátyás (76’)

Nem a legkedvezőbb előjelekkel vágtunk neki a városi rangadónak, betegségek és sérülések miatt 5 fitalabb, 2008-2009-es születésű játékossal a kezdőben álltunk fel. Nagyon jól kezdtünk, a 3. percben egy labdakihozatalt ziccerig játszottunk le. Az ellenfél kétcsatáros letámadása ellen jó volt látni, ahogy szinte hiba nélkül mindig megtaláltuk a játék folytatását 2-4-6-os pozíciókban. Amin javítani kell az a támadás szövése, ott türelmesebbnek kell lenni, és bátran kell a létszámfölényt lejátszani. Készültünk a Lurkó labdakihozatalának letámadására, ezt a fegyvert ma nem tudtuk bevetni, mivel a belső védő rúgta ki az ötösről az összes labdát. Nagy labdabirtoklási fölényünk jellemezte az első 40 percet, ellenfelünk a középső zónában történt labdavesztésünkből vezetett 1-2 alkalommal kontrát. Egy, a  tengelyben való bontásból szereztünk vezetést, a gól után továbbra is mi kezdeményeztünk, de jobbnál jobb helyzeteket sem tudtunk gólra váltani, 4 méterről két alkalommal is hibáztunk és a 40. percben is ziccerünk adódott. A második félidőben jóval türelmesebbek voltunk labdabirtoklásban, ennek meg is lett az eredménye. Szinte végig az ellenfél térfelén zajlott a játék, egy alkalommal hibáztunk bele a labdakihozatalba, ebből volt riválisunknak egy átlövés lehetősége. Ebben a játékrészben még több lehetőségünk volt szélen történt bontásokból, szögletből (kapufa), oldalszabadrúgásból és átlövésből is. Második találatunk egy begyakorolt jobb oldali bontásból született, melyet a jobb félterületről átlövéssel szereztünk. Nem sokkal ezután baloldalon bontottuk meg az ellenfelet, a centerezésre jól érkeztünk, és döntöttük el végleg a találkozót. Végig kézben tartva a mérkőzést, megérdemelt aratott fölényes győzelmet a csapatom! Nagyon büszke vagyok a srácokra, 80 perc alatt nem tudott ellenfelünk támadást felépíteni ellenünk. A Lurkónak sok sikert és győzelmeket kívánok a folytatásban. Hajrá Hali” - dicsérte övéit Petrovics Balázs

U14

2022. április 23., szombat 11:00

MLSZ REGIONÁLIS U-14 ÉSZAK-NYUGAT 25. FORDULÓ

NEBULÓ-KSE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 1-11 (1-2)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Dihen Levente (Andor Olivér 55’) – Sánta Lajos, Horváth Áron, Németh Nándor (Pados Botond 55’), Öhlhorn Csongor, Spanyó Álmos, Halmosi Roland (Erdélyi Lorenzó 55’), Hujber Dominik, Kápolnási Botond, Víg-Tamás Csanád (Kránitz Balázs 41’), Neczpál Milán

Edzők: Neczpál Gábor, Németh Zoltán

Gólszerzőink: Németh Nándor 2 (13’, 39’), Hujber Dominik (44’), Kápolnási Botond (47’), Sánta Lajos 2 (50’, 53’), Kránitz Balázs 3 (54’, 72’, 74’), Erdélyi Lorenzó (60’), Öhlhorn Csongor (79’)

2022. április 19., kedd 18:00

VAS MEGYEI U-14 „DÉLI CSOPORT” 15. FORDULÓ

Sárvár FC 'B' U-14 – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-7 (0-2)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Andor Olivér (Dihen Levente 36’) – Molnár Vendel, Hujber Dominik, Spanyó Álmos, Halmosi Roland (Horváth Áron 36’), Andor Áron, Pados Botond (Öhlhorn Csongor 36’), Erdélyi Lorenzó (Neczpál Milán 36’), Németh Nándor

Edző: Nagy Sándor

Gólszerzőink: Erdélyi Lorenzó (10’), Andor Áron 2 (25’, 68’), Hujber Dominik (46’), Németh Nándor (50’), Öhlhorn Csongor (51’), Spanyó Álmos (70’)

U13

MLSZ REGIONÁLIS U13 NYUGAT 16. forduló

FOOTBALL CLUB NAGYKANIZSA – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-5 (0-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Balogh Barnabás – Horváth Ágoston, Horváth Milán, Kápolnási Botond, Kránitz Balázs, Víg-Tamás Csanád, Churchwald Sámuel, Sánta Lajos, Dinnyés Dominik, Kónya Attila, Papp Áron, Spitzer Máté, Németh Csongor, Szekér Bence

Gólszerzőink: Víg-Tamás Csanád 2 (17’, 55’), Kránitz Balázs (46’), Sánta Lajos (59’), Horváth Milán (62’)

Nehezen indult a mérkőzés, lassan és körülményesen játszottunk, ennek ellenére is három nagy ziccert alakítottunk ki, amelyből egyet sikerült értékesítenünk. A második húsz percben már a labdakihozatal, valamint a támadás előkészítésünk is jó volt, ebben a szakaszban viszont a befejezésekkel álltunk hadilábon. A harmadik húsz perc jó és eredményes játékot hozott, itt már csak az volt a kérdés, hogy a számtalan helyzetükből mennyit értékesítünk. Jár a dicséret a srácoknak, jól és eredményesen FOCIZTAK. Hajrá, Hali”összegzett Nagy Sándor

U13

2022. április 23., szombat 13:00

MLSZ REGIONÁLIS U13 NYUGAT 17. forduló

MAGNETIC ANDRÁSHIDA TE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-3 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kónya Attila – Horváth Ágoston, Horváth Milán, Dinnyés Dominik, Angler Benett, Károlyi Levente, Nagy-Foki Bence, Hende Mátyás, Németh Csongor, Balogh Barnabás, Papp Áron, Horváth-Sipőcz Barnabás, Szekér Bence, Churchwald Sámuel

Gólszerzőink: Szekér Bence (43’), Angler Benett (50’), Papp Áron (52’)

Néha a kötelező győzelem a legnehezebb! A mérkőzés 40 percig ellenfelünk elképzelése szerint alakult. Stabilan védekeztek, és mivel a mi játékunkban rengeteg hiba akadt, szinte helyzetet is alig tudtunk kialakítani. A folytatásban Szekér Bence szép találatával megszereztük a vezetést. Ez megnyugtatta a csapatot, és további két gólt szereztünk. A mai napon nem játszottunk jól, viszont a célunkat elértük. Hajrá, Hali”mondta Nagy Sándor