Az ország egyik legrangosabb versenyén, a XI. Tóth Géza-emlékversenyen összesen kilenc érmet szereztek sportolóink. Az erőfelmérő egyben válogatóverseny is volt, amelyen Boros Viktória és Gyürüs Barbara szerzett indulási jogot a felnőtt Európa-bajnokságra.

A magyar súlyemelés kiemelt versenye a Savaria Kupa Tóth Géza-emlékverseny, amely nevében is immár 11. éve tiszteleg a többszörös világ- és Európa-bajnok, 157-szeres országos és egyszeres világcsúcstartó Tóth Géza előtt, aki 1958-ban hozta létre szakosztályunkat a Haladás VSE-ben. Az eseményt a Pannon Sporttal és a Magyar Súlyemelő Szövetséggel közösen rendeztük meg, melyet Szombathely városa támogatott.

A verseny megnyitója keretében idén is koszorút helyezett el egyesületünk Géza bácsi emlékszobránál, az ünnepségen pedig köszöntöttünk egy Haladás-legendát, a világ- és Európa-bajnok Dankó Ilonát, akinek fotóját elhelyeztük a Tóth Géza-súlyemelőterem dicsőségfalán is.

A megmérettetésre rekordszámú nevezés érkezett, a 84 sportolóból 60 főben maximalizálta a Magyar Súlyemelő Szövetség a létszámot. Egyesületünk 12 versenyzőjét nevezte a megmérettetésre, melyből végül kilencen szereztek indulási jogot eredményeik alapján.

Szakosztályvezetőnk, az olimpiai ezüstérmes, világ- és többszörös Európa-bajnok Márkus Erzsébet rendkívül elégedett a Haladás színeit képviselő sportolóinkkal, akik nagyszerű teljesítményt nyújtottak a versenyen. Márkus Erzsébet és Ligeti Ferenc tanítványai közül többen egyéni csúcsokat emeltek, és a legeredményesebb szombathelyi versenyző díjakat is begyűjtöttek.

XI. Tóth Géza-emlékverseny Haladás VSE súlyemelőinek eredményei:

Felnőtt női:

87 kg - Boros Viktória 1. hely és legeredményesebb szombathelyi felnőtt női versenyző

összetettben: 206 kg (szakítás 92 kg, lökés 114 kg)

+ 87 kg - Gyürüs Barbara 1. hely

összetettben: 185 kg (szakítás 84 kg, lökés 101 kg)

Ifjúsági női:

55 kg - Darabos Sára 1. hely, abszolút legjobb ifjúsági női versenyző és legeredményesebb szombathelyi női utánpótlás-versenyző

összetettben: 129 kg (szakítás 56 kg, lökés 73 kg)

71 kg - Molnár Kinga 1. hely

összetettben: 121 kg (szakítás 48 kg, lökés 73 kg)

+81 kg - Takács Szelina 2. hely

összetettben: 124 kg (szakítás 52 kg, lökés 72 kg)

Serdülő női:

71 kg - Darabos Jázmin 1. hely

összetettben: 117 kg (szakítás 52 kg, lökés 65 kg)

Felnőtt férfi:

81 kg - Szijártó Szabolcs 3. hely és legeredményesebb szombathelyi felnőtt férfi versenyző

összetettben: 206 kg (szakítás 90 kg, lökés 1116 kg)

81 kg - Pusztai Szabolcs 4. hely

összetettben: 205 kg (szakítás 82 kg, lökés 123 kg)

Junior férfi:

102 kg - Papp Géza 2. hely és legeredményesebb szombathelyi férfi utánpótlás-versenyző

összetettben: 245 kg (szakítás 112 kg, lökés 133 kg)

Ifjúsági férfi:

89 kg - Pávolics István 1. hely

összetettben: 189 kg (szakítás 84 kg, lökés 101 kg)

https://www.youtube.com/watch?v=UetyTHHIYcI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FUTSAL NB I. tabella

Pos Team Pts
1. Futsal Veszprém 16
2. MVFC Berettyóújfalu 15
3. Aramis SE 15
4. SG Kecskeméti Futsal 13
5. DEAC 11
6. Haladás VSE 10
7. Újpest FC-220VOLT 7
8. A Studio Nyíregyháza 6
9. Magyar Futsal Akadémia 6
10. Nyírbátori SC 3
11. ELTE-BEAC 1
12. Rubeola FC 1
Go to top