Magabiztos játékkal nyerte meg első mérkőzését a Zala megyei felnőtt női bajnokságban a Haladás VSE. Mátés István tanítványai 17 góllal verték a házigazda Csörnöc Gyöngye együttesét.

A bajnokságban a Hali ifjúsági játékosokból álló együttese indul, így az első forduló előtt nagy dilemma volt, hogy a fiataljaink mire lesznek képesek felnőtt csapatok ellen. Nos, az első derbi alapján úgy néz ki, hogy különösebb gondod nem okoz ez Falussy Flóráéknak. A nyitómeccs csupán az első negyedórában volt szoros, ekkor még csak 5:3-ra vezettek a zöld-fehérek. A folytatásban viszont nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt Mátés István együttese és ennek köszönhetően a szünetben már kereken tíz góllal járt előbbre.

A 14:4-es Hali-vezetésről induló második félidő nagyon hasonlított az elsőre, ugyanis az elején a hazaiak tartani tudták a mieinket. A 42. percben „csupán” 17:9 volt ide. Ezt követően azonban enyhe túlzással élve már csak egy csapat volt a pályán, így pedig fölényes, 30:13 arányú Haladás-győzelem lett a vége.

Mátés István edző: - A felnőtt bajnokságban két fontos feladat van. Egyrészt minél több játéklehetőség biztosítása a fiataloknak, másrészt egy komoly tempó diktálása. Ezen a meccsen mindkét célt sikerült teljesítenünk. A védekezésünk végig rendben volt, de a gyors játékunkba még azért bőven csúsztak hibák, melyeket a folytatásban majd ki kell javítanunk. Gratulálok a lányoknak!

Csörnöc Gyöngye-Vasvár VSE-Haladás VSE 13:30 (4:14)

Vasvár, vezette: Atyimov, Ágrecz

Haladás VSE: Németh Janka – Horváth Hanna 5/2, Szekeres Szederke, Dobos Dorka 6, Szár Dzsenifer 3, Falussy Flóra 7/2, Gyallai Virág 2. Csere: Sulyok Csenge 2, Tóth Vivien 2, Szabó Katalin, Breznovits Karola 3, Horváth Angéla. Edző: Mátés István

7 méteresek: 5/3 illetve 5/4

Kiállítások: 4 perc illetve 2 perc