U20-as futsalosaink zsinórban harmadszor diadalmaskodtak, ezúttal az éllovas Balaton Bútor Szilágyi ellen nyertek 3–2-re a Haladás Sportcsarnokban. Kárász Noel szerzett a párharc elején vezetést, Kiss Patrik egyenlített, az utolsó percben pedig kapusunk, Soronics Gergő döntötte el a három pont sorsát. U17-eseink szintén nagy csatát folytattak a veszprémi korosztályos alakulattal, végül 2–2-es döntetlent értek el, Horváth Mátyás és Kovácsics Richárd szerezték találatainkat. U15-ös fiataljaink számára is elkezdődtek a küzdelmek, Vidák Balázs idén is két csapattal szerepel a bajnokságban, akik szoros mérkőzéseken maradtak alul az első játéknapon.

U20

2022. október 29., szombat 12:45

MLSZ Országos Futsal U20 5. forduló

HALADÁS VSE – BALATON BÚTOR SZILÁGYI 3-2 (2-2)

HALADÁS VSE: Soronics Gergő – Kiss Patrik, Vincze Bálint, Kárász Noel, Puhr Bálint, Győrfy Balázs, Körmendy Gábor, Novák Dániel, Szalóki-Varsányi Bendegúz, Sodics Ádám

Edző: Sziffer András

BALATON BÚTOR SZILÁGYI: Koncsol Norbert – Kovács Barnabás, Lengyel Máté, Ábrahám Botond, Kiss Milán, Schalbert Dominik, Molnár Dániel, Meczner Boldizsár

Edző: Németh Gábor

Gólszerzők: Kárász Noel (4’), Kiss Patrik (19’), Soronics Gergő (40’) ill.,

Sárga lap: Molnár Dániel (38’)

Piros lap: Vincze Bálint (40’)

Sziffer András: „Nem várt könnyű mérkőzés csapatunkra, hiszen az eddig veretlen Szilágyi volt ellenfelünk. Remekül kezdtük a mérkőzést, Kárász Noel révén már a negyedik percben megszereztük a vezetést egy szép egyéni alakítás után (1-0). A folytatásban is nagy taktikai csata zajlott, majd a vendégek egy saját veszélyes szögletünk után megindított kontrájukból a 12. minutumban egyenlítettek (1-1). A gól egy kicsit megfogott minket, és amíg a sebeinket nyalogattuk, addig jött az újabb veszprémi találat (1-2). Rendeztük sorainkat, nyomást alá helyeztük riválisunkat, egyből jöttek a helyzetek is, melyből a 19. percben Kiss Patrik értékesített egyet (2-2). A szünet után is nagy lehetőségeket dolgoztunk ki, ám a Szilágyinak is voltak veszélyes próbálkozásai, érezhető volt, hogy aki végre betalál, az nyerheti meg a párharcot. Az utolsó két percben még fokozódott az izgalom, amikor ismét nálunk volt az előny, Soronics Gergő kapusunk révén, hálóőrünk felívelte az ellenfél kapuja előtt álló centerünknek a labdát, aki felugrásával megzavarta a Szilágyi kapusát, így a labda érintés nélkül talált utat a kapuba (3-2). A vendégek a hátralévő időben mindent egy lapra feltéve rohamoztak, melyet csak szabálytalanság árán tudtunk megállítani, így a második sárga lap után a kiállítás sorsára jutott Vincze Bálint. A fennmaradó másodpercekben 5 a 3 ellen támadtak a bakonyiak, de remek védekezésünknek köszönhetően csak lövésekig jutottak, és mivel több találat már nem esett, így egygólos győzelemnek örülhettünk a lefújást követően. A játék képe alapján megérdemelt győzelmet arattunk egy roppant erős Szilágyi ellen. Gratulálok a csapatnak az eredményes és jó játékhoz!”

U17

2022. október 29., szombat 11:00

MLSZ Országos Futsal U17 5. forduló

HALADÁS VSE – BALATON BÚTOR SZILÁGYI 2-2 (1-1)

HALADÁS VSE: Rosta Dániel – Horváth Mátyás, Kovácsics Richárd, Nagy Barnabás, Ujhelyi Barna, Bognár Botond, Kiss Márton, Böröcz Marcell, Varga Bence, Bauer Marcell, Varga Mátyás, Bozzay Márton

BALATON BÚTOR SZILÁGYI: Őri Bálint – Tóth Benedek, Pálfi Roland, Varga Milán, Ódor Balázs, Dorogi Gergő, Hajdu Márton, Hámori Marcell

Edző: Weisz Zoltán

Gólszerzők: Horváth Mátyás (4’), Kovácsics Richárd (33’), ill. Varga Milán (15’), Dorogi Gergő (39’)

Sárga lap: Ujhelyi Barna (19’), Ódor Balázs (19’)

Sziffer András: A mérkőzés egészén kiegyenlített csata folyt, mindkét csapat fegyelmezetten védekezett, jól szűrték a támadásokat, ennek ellenére megvoltak mindkét oldalon a lehetőségek is, ami az utolsó percig izgalmassá tette a játékot, amikor is meccslabdát hibáztunk, ezért lehet egy kis hiányérzetünk. Kétszer is vezettünk, mindkétszer volt válasza a veszprémieknek, így a játék összképe alapján igazságosnak mondható a 2–2 es döntetlen. Gratulálok a csapat minden játékosának, mert nagyot küzdöttek, sok jó dolgot csináltak, és látszik rajtuk a fejlődés, ami most egy pontot ért a tavalyi bajnok ellen”

U15

U15-ös fiataljaink közül „A” csapatunk végig jól küzdött a Vép ellen, a félidőben még kétgólos hátrányban voltak, de kitartásuk meghozta a gyümölcsét, és végül győzelemnek örülhettek. „B” jelű fiataljaink is harcoltak, de a jó játékerőt képviselő Celldömölktől vereséget szenvedtek.

VAS MEGYEI FIÚ FUTSAL U-15 7. FORDULÓ

HALADÁS VSE „A” - VAFA 4-6 (3-3)

HALADÁS VSE U-15 „A”: Thész Barnabás – Szekér Milán, Kovács Marcell, Molnár Ákos, Dömötör József, Abért Armand, Vessző Botond

Edzők: Vidák Balázs, Hajmási Milán

Gólszerzők: Szekér Milán (2’), Molnár Ákos 2 (3’, 15’), Dömötör József (45’)

Vidák Balázs, vezetőedző: „Gratulálok a srácoknak! Nagyon jól játszottak, de sajnos a fizikai fölény miatt nem tudtunk nyerni”

VAS MEGYEI FIÚ FUTSAL U-15 12. FORDULÓ

HALADÁS VSE U-15 „B” - SCHOTT LUKÁCSHÁZA SE 2-3 (1-2)

HALADÁS VSE U-15 „B”: Horváth Áron – Varga Jenő, Horváth Ákos, Jakab Nándor, Horváth Balázs, Bognár Barnabás, Hérics Botond, Prodán Dorián

Gólszerzőnk: Varga Jenő (15’), Hérics Botond (29”)

Vidák Balázs, vezetőedző: „Gratulálok a fiúknak, végig jó felfogásban futsaloztak! A helyzetkihasználáson kell javítanunk, és akkor az ilyen mérkőzéseket meg tudjuk nyerni!”