U20-as és U17-es futsalosaink számára is elrajtolt a bajnokság, Budapesten léptek pályára az első fordulóban. Előbbi együttesünk öt játékossal vette fel a kesztyűt a Magyar Futsal Akadémia ellen, és a szünetbeli döntetlen állást követően végül 6–2-es vereséget szenvedtek. U17-es gárdánk csak megnehezíteni tudta riválisának dolgát, és 5–1-re múlta felül őket a fővárosi gárda.

U20

2022.szeptember 11., vasárnap 11:45

MLSZ Országos Futsal U20 1. forduló

MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA – HALADÁS VSE 6-2 (2-2)

MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA: Mondok Gyula – Hunyadi Mátyás, Fábián Tamás, Bokor Gergő, Vas Gergely, Gaál Ambrus, Szakter Bulcsú, Steiner Márk, Siposs Patrik, Birsán Szabolcs

Edző: Szabó Dávid

HALADÁS VSE: Soronics Gergő – Körmendy Gábor, Kiss Patrik, Novák Dániel, Vincze Bálint, Szalóki-Varsányi Bendegúz

Edző: Sziffer András

Gólszerzők: Hunyadi Mátyás 3 (15’, 21’, 25’), Steiner Márk (20’), Bokor Gergő (33’), Birsán Szabolcs (36’), ill. Kiss Patrik (4’), Steiner Márk (5’ öngól)

Sárga lap: Vas Gergely (39’), Birsán Szabolcs (25’), ill. Kiss Patrik (17’), Vincze Bálint (11’), Szalóki-Varsányi Bendegúz (35’)

Sziffer András: „Tudtuk, hogy nehéz lesz, hiszen mindösszesen öt mezőnyjátékossal utaztunk el egyéb okok miatt, ráadásul ebből három játékost is az U17-ből neveztünk. Ennek ellenére az első félidőben remekül helyt álltunk, egészen az utolsó másodpercig vezettünk, amikor egy oldalberúgásból egyenlített a hazai csapat, így döntetlen állással mehettünk a pihenőre (2-2). A második játékrészben többször is hibára kényszerített minket riválisunk, amit ki is használtak. Nekünk is megvoltak a helyzeteink, főleg kontrából, illetve 5 a 4 elleni játékból, de a hazaiak kapusa remek napot fogott ki, így nem tudtuk szorosabbá tenni a mérkőzést, pedig a helyzetek és a játék képe alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között. Gratulálok a játékosoknak, mert hatalmasat küzdöttek, sőt egy félidőn át veszélyesebben is játszottak, mint a remek játékerőt képviselő MFA csapata. A második húsz perceben a fáradással egyenes arányban jöttek a hibák is, amit kihasznált a vendéglátó, így a második félidei teljesítményükkel megérdemelten nyerték meg a mérkőzést”

U17

2022. szeptember 11., vasárnap 10:00

MLSZ Országos Futsal U17 1. forduló

MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA – HALADÁS VSE 5-1 (2-0)

MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA: Tóth Barnabás – Papp László, Lőrincz Balázs, Papp-Kálmán Farkas, Tompa Dániel, Juhász János, Pinczés Gergely, Andréka Kristóf, Weisz Gyula, Joó Marcell, Kókai Zsolt, Pétery Álmos

HALADÁS VSE: Rosta Dániel – Horváth Mátyás, Kovácsics Richárd, Nagy Barnabás, Lajos Dávid, Bognár Botond, Bozzay Márton, Kiss Márton, Bauer Marcell

Gólszerzők: Joó Marcell 2 (7’, 27’), Horváth Mátyás (8’ öngól), Papp-Kálmán Farkas (22’), Papp László (24’) ill. Lajos Dávid (26’)

Sárga lap: Rosta Dániel (14’)

Sziffer András: „A hazai csapat megérdemelten szerezte meg a három pontot, agilisabban és jobban is játszott.  A sok hiányzó ellenére megnehezítettük a vendéglátók dolgát, ami dicséretes. Sok dologban kell még fejlődnünk, ha előre akarunk lépni”