Egyesületünk kiemelkedő teljesítményű sportolóit is köszöntötték és díjazták Szombathely MJV Önkormányzatának jutalmazási ünnepségén, a 26. alkalommal megrendezett Sportkarácsonyon.

A városházán tartott ünnepségen a résztvevőket dr. Nemény András polgármester köszöntötte, majd az év legeredményesebb sportolóit, edzőit, sportvezetőit, csapatait díjazták, és adtak át elismeréseket nekik, valamint átadták a város Önkormányzata által alapított díjakat is. Az eseményen részt vett többek között dr. László Győző sportért felelős alpolgármester és Tóth Kálmán Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság Elnöke is.

A meghívottak között volt Szombathely korábbi olimpiai érmesei közül szakosztályvezetőnk, Márkus Erzsébet, Európa-és világbajnok sportolónő, Sydney olimpiai ezüstérmes súlyemelőjét és Pars Krisztián, London olimpiai bajnok kalapácsvetője, továbbá Király Gábor, Szombathely Város Díszpolgára, Kiss Norbert, a szombathelyi születésű, négyszeres Európa-bajnok magyar kamionversenyző, illetve Schäfer András, a magyar labdarúgó-válogatott tagja, a 2021-es év legjobb magyar férfi labdarúgója.

A résztvevők néma főhajtással emlékeztek az idei évben elhunyt szombathelyi sportemberekről: egyesületünk és a magyar sport világklasszis legendájáról, Szabó Éváról és Szegner Zsoltról, a Haladás VSE volt ügyvezetőjéről.

Szombathely MJV Önkormányzata és a Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nonprofit Kft. 2022-es Sportkarácsonyán a Haladás VSE díjazottjai:

Futsal

2021/2022 volt a legeredményesebb szezonja a Haladás VSE felnőtt férfi futsalcsapatának, megvédték magyar bajnoki címüket és Magyar Kupa-győzelmet is ünnepelhettek.

Szakosztályvezető: Pálmay Tamás; vezetőedző: Juan Ramón Calvo Rodríguez; csapatkapitány: Dróth Zoltán

Sakk

Szakosztályvezető és edző: Pergel László

Borhy Marcell: Rapid Európa-bajnokság 18. év alattiak 2. hely

2021/2022-es Szuperliga sakkcsapatbajnokságot 2021/2022 5. hely

Súlyemelés

A szakosztály vezetője és a sportolók edzője: Márkus Erzsébet

Papp Géza: junior Európa-bajnokságon lökés, szakítás és összetett fogásnemben is egyaránt 8. helyezést érte el, valamint junior országos bajnoki cím.

Boros Viktória: Európa-bajnokságon szakításban 7., lökésben 9., összetettben 8. helyezést ért el.

Gyürüs Barbara: Európa-bajnokságon mindhárom fogásnemben 7. helyezést ért el.

Szabolcsi Bálint Bence: World Archery Teremíjász Országos Bajnokság 1. hely

Kukorelli Edit, Molnárné Tóth Szilvia és Seres Armand egyaránt felnőtt országos bajnoki cím

Donázy Imola: 3D Világbajnokság 1. hely

Tomics Balázs: 3D Világbajnokság 2. hely

Tenisz

Bogárné Szabó Éva és Sákovits Péter: Európa-bajnokság szenior-páros kategória 3. hely

Fotó: Cseh Gábor