Haladás VSE SKFT – Pénzügyőr SE 21-23 ( 6-11)

A tavaszi szezon első mérkőzésén a másik csoport 3. helyezettjét fogadtuk. Nehezen indult számunkra a mérkőzés. Az összeszokottabb, magasabb és fizikailag erősebb játékosokat felvonultató vendégek kezdték jobban a mérkőzést (12. perc 2-5). Hiába védekeztünk jól a továbbiakban is, támadásban sokat hibáztunk, ennek köszönhetően a vendégek térhettek öt gólos előnnyel a pihenőre. A II. félidőre kicserélték a lányokat és felszabadultabban játszottak, belőtték a helyzeteiket, aminek gyorsan meg is lett az eredménye (31. perc 12-12). Hiába a vendég időkérés tovább robogott a hazai csapat és a félidő közepére kialakult a legnagyobb hazai előny (37. perc 17-15). A vendégek nem adták fel és kihasználva egy hazai emberhátrányt újra egalizáltak (45. perc 20-20). Döntetlenről indult az utolsó 5 perc, amelyben a vendégek vették át ismét a vezetést. Az utolsó percben 21-22-nél az egyenlítésért támadhattunk, de nem sikerült gólt lőni.

Góllövők: Kovács Eszter 8/2, Fodor Csenge 6, Horváth Hanna 3/1, Szekeres Szederke 2/1, Ambrus Viktória 1, Havas Viktória 1

Ikervár, 2017. március 21. (kedd) 15.30

Mátés István: Gratulálok a csapatomnak, különösen a második félidőben nyújtott teljesítményéért. Sajnálom a lányokat, mert legalább a döntetlent megérdemelték volna.