Ugyan a mérkőzés 8. percében Sáhó találatával a vendég Dunaferr szerezte meg a vezetést, a derbi végén mégis a Hali játékosai örülhettek, ugyanis magabiztos 8:2 arányú győzelemmel vonulhattak le a pályáról.

Sásdi Bálint nem épült fel a sérüléséből, Alasztics Marcell pedig nem volt 100 százalékos állapotban, így a Haladás futsalcsapata Gyimesi Mátéval a kapuban kezdte meg első hazai mérkőzését a 2019-2020-as bajnokságban. Azonban nem a fiatal hálóőr tehetett arról, hogy a 8. percben Sáhó Kristóf révén a Duna-partiak szerezték meg a vezetést. Szerencsére a mieink postafordultával egyenlítettek: Vas Ádám vette be a vendégek kapuját. Nem sokkal később pedig már Haladás járt egy találattal előrébb: a szombathelyi utánpótlás egyik legtehetségesebb tagja, Gerencsér Antal bombázott Cseresnyés Alex hálójába. Az első félidő hajrájában pedig Dróth Zoltán jelezte, hogy továbbra is jó formában van. Góljával 3:1-re alakította az eredményt.

Térfélcserét követően is lendületben maradtak Juanra mester tanítványai és gyakorlatilag 5 perc alatt döntésre vitték a dolgot. A 23. minutumban Dróth Zoltán, míg a 25. percben Moura da Silva talált be a Duna-partiak kapujába, így pedig már 5:1-re vezettek a hazaiak. A folytatásban a Haladás magabiztossá tette győzelmét: sorrendben Dróth Zoltán, Hajmási Milán és Michel Melo iratkozott fel a gólszerzők közé. Mivel a vendégek részéről Klacsák Bence is eredményes volt, a vége 8:2-es Hali-siker lett.

Haladás VSE-Dunaferr Due Dutrade FC 8:2 (3:1)

Gólszerzők:  Dróth (3), Vas, Gerencsér, Hajmási, da Silva, Michel Melo illetve Sáhó, Klacsák