NB II.-es futsalcsapatunk hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget a bajnokaspiráns ELTE-BEAC gárdájától.

Másodosztályú futsalosaink nagy küzdelemben, az idegenbeli találkozóhoz hasonlóan mindössze egy góllal maradtak alul a listavezető ELTE-BEAC gárdája ellen.

Sziffer András vezetőedző: „Izgalmas párharcra volt kilátás, mert ellenfelünk az NB I.-es feljutásért, mi pedig a dobogós helyezés reményében léptünk pályára. Ennek megfelelően az egész mérkőzés jó iramú volt, mindkét csapat fegyelmezetten, koncentráltan játszott, helyzetekben is bővelkedtek a felek. Az első félidőben gyorsan, a 2. percben előnybe kerültek a vendégek, a saját kapunkhoz közeli eladott labdából voltak eredményesek (1-0). A bekapott góltól nem estünk össze, próbáltunk helyzeteket kialakítani, de az ELTE kapusa jól állta a sarat, majd a 11. percben Volner Bence remek távoli lövésével kiegyenlítettünk (1-1). A hátralévő időben több találat már nem esett, így döntetlen állással mehettünk a pihenőre. A második játékrészben is kiélezett, nagy csata folyt, mindkét oldalon benne volt az újabb gól, ami végül a fővárosiaknak jött össze a 33. minutumban: a szélről kapura tartó lövés megpattant a védőn, ami a hálóban kötött ki (1-2). A vezetés birtokában nem sokat kockáztatott riválisunk, mi próbálkoztunk emberfölényes játékkal is, de sajnos nem hozott sikert, így végül a lefújáskor a vendégcsapat örülhetett a 3 pontnak. A vereség ellenére örülök, hogy a bajnokságot vezető ELTE ellen egy ki-ki mérkőzést tudtunk játszani, ami fiatal csapatunk számára elsődleges, amihez jár a gratuláció minden egyes játékosnak”

A felső-házi rájátszás utolsó, 10. fordulójában a Tihany vendégeként lépünk pályára június 3-án, 20 órakor.