Utánpótláskorú futballistáink mérlege ugyan felemás az elmúlt játéknapokon, azonban küzdőszellemük és teljesítményük remek mérkőzéseket eredményeztek. Három pontot gyűjtöttek be U17-eseink és U16-osaink is hazai pályán, U12-eseink pedig 9–0-ra győztek Balatonalmádiban.

U17

2022. november 19., szombat 14:00

MLSZ Regionális U-17 Kiemelt Nyugat 12. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – Dunaújváros 6-1 (1-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kovács Lőrinc – Bakucz Bende (Hosszu András 72’), Wágner Áron, Tompek Levente (Varga Iván 46’), Hende Máté, Radványi Gergő (Radványi Csongor 50’), Bíró Ákos, Büki Milán (Vizi Kornél 46’), Vígh Botond, Árvay Dávid (Horváth Márk 72’), Kismarosi Gergő, Bíró Dávid

Edzők: Tóth Péter és Szenczi Bence

Gólszerzőink: Bakucz Bende (41’), Kismarosi Gergő (54’), Varga Iván (68’), Árvay Dávid (71’), Vizi Kornél (88’), Bíró Ákos (90’)

„Az őszi szezon utolsó hazai meccsén nagyon langyosan kezdtük az első félidőt a sereghajtó Dunaújváros ellen, rendkívül rossz felfogásban játszottunk. Lassan csináltunk mindent, az elmozgások, passzok és döntéseink rosszak voltak. Szünetben átbeszéltük a hibákat, és a második játékrészben a teljesítményünk remekre sikeredett. Felgyorsítottuk a játékot, rendre jók voltak a mozgásaink és a minőségi passzaink, amiből számtalan ziccert tudtunk kialakítani, ezekből hatot értékesítettünk, így abszolút megérdemelt a magabiztos győzelmünk. Gratulálunk a fiúknak a győzelemhez, és a második félidőben mutatott játékhoz! Hajrá, Hali!” mondta Tóth Péter és Szenczi Bence

U16

2022. november 16., szerda 14:00

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 10. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – PVSK 1-0 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Horváth Dániel, Győre Noel, Hári Kevin (Horváth Márton 56’), Fekete Iván, Pál Levente, Tóth-Szatmári Zétény, Simon Mátyás (Lajos Dávid 71’), Macoun Bence, Házi Marcell (Zugonics Mátyás 67’), Tóth Péter

Edző: Petrovics Balázs

Gólszerzőnk: Lajos Dávid (90’)

„Ott folytattuk, ahol a hétvégén abbahagytuk: labdabirtoklás, helyzetek, ziccerek kidolgozása. Nagy fölényben játszottunk, és többször kerültünk a védelem mögé, ezeket a lehetőségeket viszont rendre kihagytuk. Nem nagyon talált fogást rajtunk az ellenfél, viszont volt egy-két passzunk, amelyekből veszélyes támadásokat tudott vezetni a vendégcsapat. Összességében sokat tettünk a győzelemért, és az utolsó percben egy szögletről lecsorgó labdát bepaszíroztunk a kapuba. Gratulálok a srácoknak! Hajrá, Hali!” – dicsérte csapatát Petrovics Balázs

2022. november 19., szombat 12:00

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 12. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – III.ker TVE 3-5 (3-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Horváth Dániel (Horváth Márton 78’), Tóth-Szatmári Zétény, Pál Levente, Simon Mátyás (Zugonics Mátyás 85’), Hári Kevin, Horváth Marcell, Győre Noel, Fekete Iván, Macoun Bence, Házi Marcell (Lajos Dávid 65’)

Gólszerzőink: Tóth-Szatmári Zétény (4’), Dohány Máté (22’ – öngól), Hári Kevin (32’)

„A listavezető látogatott hozzánk.

Nagyon jó, szinte tökéletes játékot produkáltunk a listavezető ellen, harminc perc után 3-0 állt az eredményjelzőn, és a játékrész végéig még három óriási ziccerünk maradt ki. Félidő végén labdakihozatalunkból egy elkerülhető gólt kaptunk. Majd a második etap elején egy balszerencsés találattal zárkózott fel ellenfelünk. A folytatásban újra nekünk voltak lehetőségeink, de riválisunk volt kontrából sikeres. A meccs végén 3–4-es állásnál kapusra vittük a labdát, ami újfent kimaradt, és az ellenfél kontrából lezárta a meccset. Az eredmény miatt lehetnénk csalódottak, ellenben a mutatott játékunk és a meccs képe alapján van bizakodásra okunk. Az ellenfélnek gratulálok a győzelemhez, és edző kollégámnak a meccs korrekt értékeléséhez: „Szerencsénk volt!” Nagyon büszke vagyok a csapatomra, parádés találkozót tudhatnak maguk mögött, ráadásul 7 nap alatt ez volt a 3. meccsünk. Hajrá, Hali!” – értékelt Petrovics Balázs

U15

2022. november 19., szombat 10:00

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Nyugat 12. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – FŐNIX GOLD FC 2-3 (2-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Dihen Levente – Horváth Áron, Németh Nándor (Takács Máté 75’), Öhlhorn Csongor, Spanyó Álmos, Tóth Kornél, Pados Botond (Erdélyi Lorenzó 61’), Halmosi Roland (Horváth Benjamin 75’), Neczpál Milán (Kránitz Balázs 61’), Andor Áron (Tabányi Attila 75’), Hujber Dominik

Edzők: Iszak Gábor, Somfalvi Péter

Gólszerzőink: Andor Áron (26’), Horváth Áron (35’)

Fegyelmezett, célirányos futballal, új rendszerben, szenzációs félidőt produkáltunk. Csapatként funkcionáltunk, a listavezető nem talált rajtunk fogást, kontráink viszont veszélyesek voltak. Egy ilyen végén szereztünk vezetést, majd a játékrész lefújása előtt egy szöglet után megdupláztuk előnyünket. Szünet után a Főnix mindent egy lapra tett fel, óriási nyomást helyezett ránk, és két átlövésből egalizálni tudtak. A folytatásban ismét kiegyenlítettebb lett a játék, többet tudtuk birtokolni a labdát, úgy nézett ki hogy itthon tartjuk az egy pontot, de a vendégek ezt nem így gondolták, egy fejesgóllal a maguk javára döntötték el a találkozót sorsát. Így is csak gratulálni tudunk a srácoknak, több hiányzónk ellenére is nagy erőbedobásra késztettük az eddig 100%-osan szereplő listavezetőt, nem sok hiányzott a bravúrhoz. Szép volt srácok, csak így tovább, erre lehet építeni! Hajrá, Hali!– fogalmazott Iszak Gábor és Somfalvi Péter

U14

2022. november 18., péntek 18:00

MLSZ Regionális U-14 Nyugat A csoport 12. forduló

LURKÓ UFC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 3-1 (2-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Balogh Barnabás – Churchwald Sámuel, Nagy Dániel (Horváth Ágoston 41’), Nagy-Foki Bence (Molnár Vendel 60’), Kápolnási Botond, Kránitz Balázs, Papp Áron (Spitzer Máté 67’), Víg-Tamás Csanád, Farkas Zoltán (Dinnyés Dominik 67’), Erdélyi Lorenzó, Hende Mátyás (Horváth Milán 41’)

Edzők: Neczpál Gábor, Németh Zoltán

Gólszerzőnk: Spitzer Máté (78’)

Az első félidőben ellenfelünk zárt védekezését sajnos nem tudtuk feltörni, mert a támadások előkészítésben rengeteget hibáztunk. Labdabirtoklási fölényünk helyzetekben nem mutatkozott meg, labdavesztésinkből riválisunk hosszú labdái pedig gyakran veszélyt jelentettek kapunkra. A második játékrészben folytatódott akaratgyenge hozzáállásunk, csendben, lehajtott fejjel mentünk előre. A megbeszélt, és az edzésen gyakorolt mozgásainkat nyomokban sem láthattuk, és ennek csakis vereség lehetett az eredménye. Dolgozunk tovább, hogy a kitűzött céljainkat elérjük. Hajrá, Hali!” – számolt be Németh Zoltán és Neczpál Milán

U13

2022. november 19., péntek 14:00

MLSZ Regionális U13 Nyugat 9. forduló

BALATONALMÁDI SE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-0

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Vass Milán – Károlyi Levente, Horváth-Sipőcz Barnabás, Szekér Bence, Horváth Milán, Hende Mátyás, Horváth Ágoston, Pungor Bence, Horváth-Wagner Péter

Edző: Nagy Sándor

Az első pillanattól magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, magasan védekeztünk, így sok labdát szereztünk a jó játékerőt képviselő ellenfelünk térfelén. Voltak helyzeteink, de ma a kapufa sem volt velünk, és riválisunk kapusa is bemutatott minimum öt nagy védést. A hazaiak hősiesen védekeztek, és kontrázni próbáltak, egy alkalommal mögénk kerültek, de hálóőrünk javította a hibánkat. Ma nem szereztünk három pontot, annál egy sokkal fontosabb dologból vizsgáztak a fiúk jelesre. CSAPAT voltunk, és fociztunk! Hajrá, Hali!” – összegzett Nagy Sándor

U12

2022. november 12., szombat 12:00

MLSZ Regionális U12 Nyugat 10. forduló

BALATONALMÁDI SE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-9 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Major András – Szijjártó Levente, Desics Botond, Simon Márton, Hérincs Bence, Farkas Gábor (Barczi Csanád 73’), Jankó Bulcsú, Molnár Martin, Korn Dominik, Geröly Huba

Edzők: Péter Ábrahám, Baumgartner Bálint

Gólszerzőink: Desics Botond 2 (12’, 69’), Hérincs Bence 2 (14’, 23’), Farkas Gábor 4 (19’, 46’, 66’, 71’), Barczi Csanád (78’)

Az első 20 perc ismét kapkodó volt, sok volt a pontatlanság a játékunkban, ennek ellenére is mi domináltunk. A második negyedben kicsit megnyugodtak a fiúk, ennek eredményeképp megnyugtató előnnyel mehettünk szünetre. A folytatásban pedig teljes mértékben a futballunkat adta vissza játékunk. Gyönyörű labdautak, minőségi, kiváló támogatójáték, szép labdakihozatalok, támadáselőkészítések, védelmi vonal áttörések, mozgásfeladatokkal. Nagyszerűen fociztak a srácok, látszott, hogy élvezettel játszanak. Ez az, amit mindig szeretnénk látni. Gratulálunk nekik, mindenki nagyszerű teljesítményt nyújtott, igaz maradtak ki a helyzeteinkből, ennek ellenére sem lehetünk elégedetlenek a rúgott gólok mennyiségével, azzal pedig végképp nem, hogy egyet sem kaptunk!”­– összegezte a mérkőzés eseményeit Baumgartner Bálint