Egy korosztályunk kivételével minden csapatunk megmérkőzött bajnokságában, ifjú futballistáink mérlege három győzelem és három vereség.  U17-eseink nagy szívvel küzdöttek, és hozták haza a pontokat, U14-eseink 8–0-s diadalt arattak, U13-asaink pedig gyengébb kezdés után arattak háromgólos sikert.

U17

2022. november 13., vasárnap 11:00

MLSZ Regionális U-17 Kiemelt Nyugat 11. forduló

Tatabányai SC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 2-3 (1-3)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kovács Lőrinc – Tompek Levente (Varga Iván 71’), Wágner Áron, Koósz Raul (Horváth Márk 75’), Hende Máté, Bíró Ákos (Bakucz Bende 71’), Vígh Botond, Büki Milán (Radványi Gergő 55’), Vizi Kornél, Árvay Dávid, Kismarosi Gergő, Bíró Dávid

Edzők: Tóth Péter és Szenczi Bence

Gólszerzőink: Büki Milán 2 (16’, 24’), Árvay Dávid (39’)

„Jól kezdtük a meccset, minden ült, amire felkészítettük a fiúkat, minőségi elmozgásokkal szétszedtük ellenfelünket, amelyre szinte egész meccsen nem tudtak reagálni. Óriási területek nyíltak a hazai csapat védelme mögött, amiből rendre alakítottuk ki a helyzeteket, ezekből szünetig hármat értékesítettünk. Ellenben a saját magunk dolgát a szokásoknak megfelelően megnehezítettük, mert ismételten összehoztunk egy elkerülhető gólt. Fordulás után nem sikerült higgadtan, nyugodtan játszani előnyünk tudatában, azonban kapkodó játékunk ellenére is megvoltak a ziccereink, melyeket nem sikerült értékesíteni és lezárni a meccset. Riválisunk szépített, és mindent egy lapra feltéve próbált pontot menteni, de a mieink szíve a helyén volt, nagyot küzdöttek, és megérdemeltem hoztuk haza a három pontot. Tanulságos párharcon vagyunk túl, NAGY GRATULÁCIÓ A FIÚKNAK, de lesz mit megbeszélnünk jövő hét elején! Hajrá, Hali!” mondta Tóth Péter és Szenczi Bence

U16

2022. november 12., szombat 10:00

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 11. forduló

Király SE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 3-2 (3-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Macoun Bence, Horváth Márton (Horváth Dániel 46’), Győre Noel, Hári Kevin, Horváth Marcell, Pál Levente, Tóth-Szatmári Zétény, Fekete Iván, Simon Mátyás (Zugonics Mátyás 66’), Házi Marcell

Edző: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Horváth Marcell (19’), Tóth-Szatmári Zétény (78’)

„Az első percben már ziccerben voltunk, és a folytatásban a szélső bontásaink rendre jók voltak, azonban a labdát nem tudtuk a kapu elé juttatni. Védekezésünk a hálónk előtt nem volt elég hatékony, és későn léptünk ki blokkolni, emiatt két gólt is kaptunk, mindkettő rajtunk pattant meg, és utat talált a kapuba. Szünetben megbeszéltük, mi lesz eredményre vezető, majd ezt a félidőt is ziccerrel nyitottuk. Sokkal nagyobb fölényben játszottunk, mint az első játékrészben, már csak elvétve jött ki kontrából ellenfelünk saját térfeléről. Labdabirtoklásában és támadáselőkészítésben jóval türelmesebbek voltunk, mint az első félidőben, ennek köszönhetően akadt 2-3 komoly lehetőségünk, és egyszer be is találtunk. Ez ma kevés volt a pontszerzéshez, a srácok csalódottak az eredmény miatt, én mégis gratuláltam nekik, mert a meccs képe és a mutatott játék rendben volt. Van mikor a helyzet is elég a gólhoz, ma a ziccerek is kevesek voltak hozzá. Gratulálok riválisunknak az eredményhez. Már szerdán lehetőségünk lesz javítani. Hajrá, Hali!” – értékelt Petrovics Balázs

U15

2022. november 12., szombat 13:00

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Nyugat 11. forduló

III. ker TVE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 4-0 (3-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Dihen Levente – Horváth Áron, Németh Nándor, Öhlhorn Csongor, Hende Mátyás, Tabányi Attila, Tóth Kornél, Pados Botond, Takács Máté (Horváth Benjamin 41’), Halmosi Roland, Neczpál Milán, Andor Áron

Edzők: Iszak Gábor, Somfalvi Péter

Bajnokságunk egyik élcsapatával meccseltünk, védekezésre rendezkedtünk be, nem is tehettünk mást az adott helyzetünkben. A hazaiak nagy iramban kezdtek, két rögzített szituáció és egy átlövés után hamar eldöntötték a találkozó sorsát. Mi mindent megpróbáltunk, kihoztuk magunkból a maximumot, de ez a mai napon ennyire volt elég. Gratulálunk Hende Matyinak, aki bemutatkozott a két évvel idősebbek között, és nem illetődött meg, bátran játszott. Jövő héten a listavezető érkezik hozzánk, még nehezebb dolgunk lesz, de igyekszünk tisztességgel felkészülni a rendelkezésünkre álló játékosokkal. Kiemelnénk Tóth Kornél és Öhlhorn Csongor teljesítményét. Hajrá, Hali!– fogalmazott Iszak Gábor és Somfalvi Péter

U14

MLSZ Regionális U-14 Nyugat A csoport 11. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – SÁRVÁR FC 8-0 (5-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Andor Olivér – Churchwald Sámuel, Nagy Dániel (Horváth Ágoston 41’), Nagy-Foki Bence, Kápolnási Botond, Kránitz Balázs, Papp Áron, Víg-Tamás Csanád, Farkas Zoltán, Molnár Vendel (Polgár Bálint 60’), Spitzer Máté (Németh Csongor 41’),

Edzők: Neczpál Gábor, Németh Zoltán

Gólszerzőink: Spitzer Máté (7’), Farkas Zoltán 2 (12’, 32’), Molnár Vendel 2 (23’, 29’), Kránitz Balázs 50’), Víg-Tamás Csanád (70’), Papp Áron

U13

2022. november 12., szombat 12:00

MLSZ Regionális U13 Nyugat 9. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – BALATONFÜREDI USC 4-1

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Vass Milán – Dinnyés Dominik, Farkas Gábor, Szekér Bence, Károlyi Levente, Pungor Bence, Hérincs Bence, Horváth Milán (Horváth Benedek 19’), Horváth-Sipőcz Barnabás

Edző: Nagy Sándor

Gólszerzőink: Horváth-Sipőcz Barnabás 3, Pungor Bence

Jól kezdtük a mérkőzést, irányítottuk a játékot. Jöttek is a helyzeteink, de ezek kimaradtak, és ahogy ez lenni szokott, ellenfelünk első kontratámadásából betalált, így húsz perc után hátrányban voltunk. Szünetben átbeszéltük a hibákat, érződött, ha marad a motivált játék, akkor megnyerjük a találkozót. A második húsz percet négy nagy helyzettel kezdtük, aztán a sokadik lehetőségünket végre gólra váltottuk, továbbra is jól fociztunk, de már eredményesek is voltunk. Ritkán mondom, de szeretnék gratulálni minden játékosomnak a mai teljesítményéhez! Hajrá, Hali!” – dicsérte csapatát Nagy Sándor

U12

MLSZ Regionális U12 Nyugat 9. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – BALATONFÜREDI USC 0-2 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Major András – Kovács Medárd (Molnár Martin 21’), Korn Dominik, Barczi Csanád, Horváth-Szabados Olivér, Simon Márton, Szijjártó Levente (Geröly Huba 21’), Jankó Bulcsú (Busai Balázs 21’), Desics Botond

Edzők: Péter Ábrahám, Baumgartner Bálint

Nem kezdtük jól a mérkőzést, kapkodtunk, nem volt igazán minőségi támogatójátékunk. Az első játékrész után rendeztük a sorokat, feljavult a támogatójáték, látványosan, tetszetősen fociztunk. Sajnos egy eladott labdából vezetést szerzett ellenfelünk, mindezek ellenére mi fociztunk. Ígéretes helyen történő labdaszerzések, abból lehetőségek, amiket sajnos nem sikerült kihasználnunk. Ismét egy eladott labda, ismét vendég gól. Ezek után ismét kapkodóbbá vált a játékunk, de ellenére is nekünk akadtak helyzeteink, sajnos eredménytelenül. Nagyon büszke vagyok a srácokra, mindent megtettek, ami tőlük telt! Ismét ki kell emeljem azon játékosokat, akik 2012-ben születtek, és az idősebbek között bizonyítanak hétről-hétre, a befektetett munkájuknak meglesz a gyümölcse!”­– összegezte a mérkőzés eseményeit Baumgartner Bálint