Öt korosztályunk lépett pályára az elmúlt játéknapokon, U16-osaink kétszer is mérkőztek egy hét leforgása alatt, a hazai párharcukat a Haladás Stadionban játszhatták, ahol 7–1-es sikert ünnepeltek az Ikarus ellen.

U19

2022. május 18., szerda 17:00

MLSZ REGIONÁLIS U-19 ÉSZAK-NYUGAT 29. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – SC SOPRON 2-4 (2-2)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Molnár Tamás (Kovács Norbert 2’) – Fekete Kornél, Stefanich Gábor, Likerecz Botond (Nagy Dávid), Éder Bence (Kiss Patrik 68’), Zugonics Máté, Farkas Gábor, Baán Máté, Kovács Ádám (Jánosi András 46’), Spilenberg Márk, Sátori András (Somogyi Dániel 46’)

Edző: Iszak Gábor

Gólszerzőnk: Likerecz Botond (9’), Farkas Gábor (22’)

„A csoportunk egyik legjobb csapatával játszottuk az utolsó hazai mérkőzésünket. Tudtuk, hogy nem mi fogunk dominálni, ezért jól megszerveztük a védekezésünket, és kontrákra építettünk. Ez működött is, hiszen a félidő derekára kétgólos előnyre tettünk szert. Ezután még magasabb fokozatra kapcsolt a vendégcsapat, egyre több helyzetet alakítottak ki, és hibáinkat kihasználva a pihenőig ki is egyenlítettek. A szünetben két kényszerű cserét is végre kellett hajtanunk, többen is egyéb okok miatt teljesen elkészültek erejükkel. A második játékrészben már sajnos csak a vereség mértéke volt kérdéses. A mai napon minden játékosom saját bőrén tapasztalhatta meg, hogy ebben az osztályban az élcsapatok milyen ritmusban játszanak, milyen tempót diktálnak, és milyen egyéni képességekkel rendelkeznek. Nálunk mindenki tette a dolgát a saját szintjén, de látnunk kell, hogy ez ma ennyire volt elég. Arra, hogy egy tisztes vereséget szenvedjünk. A mai mérkőzésen Molnár Tamás teljesítményét emelem ki” - mondta Iszak Gábor

U17

2022. május 21., szombat 10:00

MLSZ REGIONÁLIS U-17 ÉSZAK-NYUGAT 29. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – GYŐRSZENTIVÁNYI SE 2-1 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Molnár Tamás – Éder Bence, Likerecz Botond, Varga Martin, Hosszu András, Cser Rudolf, Pereznyák Ádám, Markó Csanád, Zugonics Máté, Körmendy Soma, Kovács Ádám

Edző: Kiricsi Dániel

Gólszerzőink: Hosszu András 2 (52’, 86’)

U16

2022. május 18., szerda 16:30

MLSZ REGIONÁLIS U16 KIEMELT NYUGAT 15. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – IKARUS-MAROSHEGY 7-1 (2-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kovács Lőrinc (Bíró Dávid 80’) – Bakucz Bende (Hosszu András 80’), Wágner Áron, Horváth Márk, Árvay Dávid (Körmendy Soma 76’), Körmendy Zétény (Varga Martin 65’), Bíró Ákos (Büki Milán 76’), Varga Iván (Soós Dominik 65’), Tompek Levente, Vígh Botond, Vizi Kornél, Kismarosi Gergő

Edzők: Tóth Péter, Szenczi Bence

Gólszerzőink: Árvay Dávid (5’), Vizi Kornél (45’), Bíró Ákos 2 (45’, 49’), Wágner Áron (76’), Hosszu András (85’), Körmendy Soma (88’)

„A mai napon a Haladás Stadionban láttuk vendégül az Ikarusz csapatát. A fiúk nagy lelkesedéssel és elszántan kezdték a mérkőzést, egy remek letámadás után az első percekben meg is szereztük a vezetést! Nem sokkal később már a vendégcsapat örülhetett, egy röviden hazapasszolt labdára csapott le az ellenfél csatára, és gurított üres kapura, ezzel egalizáltak. Az első félidő innentől kezdve egy kicsit kapkodóvá vált, nem tudtuk teljes mértékben saját játékunkat játszani, hiányoztak a minőségi mozgások, váltások. Azonban a játékrész vége előtt egy pontrúgást követően előbb reagáltunk a kipattanóra, és egy fantasztikus bombagóllal visszavettük a vezetést. A szünetben rendeztük sorainkat, és az ellenfél labdakihozatalára jobban fellépve már bizonytalanabbá vált az Ikarusz játéka, és ezeket a hibákat kegyetlenül kihasználva végre nálunk is kiszakadt a gólzsák. A lefújáskor hazai pályán, remek környezetben ünnepelhettük 7–1-es sikerünket! Köszönjük a támogatást a szülői csoportnak, akik nagy számban látogattak ki a mérkőzésünkre, ezzel is plusz energiával támogatva a srácokat! Gratulálunk mindenkinek! Hajrá, Hali” - fogalmazott Tóth Péter és Szenczi Bence

2022. május 22., vasárnap 12:00

MLSZ REGIONÁLIS U16 KIEMELT NYUGAT 25. FORDULÓ

KELEN SC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 4-2 (3-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Bíró Dávid – Bakucz Bende, Wágner Áron, Horváth Márk, Árvay Dávid, Körmendy Zétény (Varga Iván 59’), Bíró Ákos, Tompek Levente (Varga Martin 85’), Vígh Botond, Kismarosi Gergő (Soós Dominik 67’), Vizi Kornél (Büki Milán 46’), Kovács Lőrinc

Gólszerzőnk: Árvay Dávid 2 (33’, 74’)

„Nehéz mit írni, mert nem így indultunk neki ennek a fordulónak. Úgy éreztük hétközben, hogy motiváltak és éhesek a sikerre a srácok, de sajnos a mérkőzésen, főleg az első 20-30 percben ezt nem éreztük! Annyira nem, hogy addigra ellenfelünk már 3 góllal vezetett. Ezután mintha magunkra találtunk volna, elkezdtünk futballozni, és rendre alakítottunk ki nagyobbnál-nagyobb helyzeteket. A félidő előtt tudtunk kozmetikázni az eredményen, így a fordulás előtt 3-1 volt az állás. A szünetben kénytelenek voltunk cserélni, mert nagyon sok pontatlan, rossz megoldás jellemezte mind helyezkedésben, mind technikailag a középpályánkat egy amúgy is szűk, kis pályán! A második játékrészben dominálva, sokkal magabiztosabban játszva ismét voltak lehetőségeink, ezekből sokkal többet ki is hozhattunk volna, de csak egy büntetőt tudtunk kiharcolni, melyet sikeresen értékesítettünk, ezzel pedig visszajöttünk a meccsbe. Ám nem sokkal később jött egy újabb pofon: egy szabadrúgást követően ismét gólt szerzett a hazai csapat, ezzel kialakítva a 4–2-es végeredményt is. Úgy gondoljuk, amiben mindenképpen fejlődnünk kell, hogy egy ilyen téttel, lehetőséggel bíró párharc nem okozhat ekkora stresszt, nem kezdhetünk úgy egy találkozót, hogy nem merjük a saját játékunkat játszani, és nem élvezni azt! Emellett el kell mondanunk, hogy akaratban és küzdeni tudásban nem volt hiány, műfüvön ekkora melegben, ekkora hátrányból visszajönni nem kis dolog, viszont ennyi hibát nem szabad vétenünk! Megyünk tovább, jövő hétvégén a zárófordulóban, hazai pályán szeretnénk szépen búcsúzni az idei szezontól! Hajrá, Hali” - összegzett Tóth Péter és Szenczi Bence

U15

2022. május 21., szombat 13:00

MLSZ REGIONÁLIS U15 KIEMELT NYUGAT 25. FORDULÓ

Budai Futball Club SE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 4-1 (1-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Szalay Márk, Simon Mátyás, Horváth Áron (Neczpál Milán 53’), Pál Levente, Zugonics Mátyás, Horváth Marcell, Somfalvi Barna, Andor Áron, Öhlhorn Csongor (Halmosi Roland 41’), Tóth-Szatmári Zétény

Edzők: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Horváth Marcell (61’)

U14

2022. május 17., kedd 18:00

MLSZ REGIONÁLIS U14 ÉSZAK-NYUGAT 20. FORDULÓ

PÁPAI ELC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-7 (0-5)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Dihen Levente (Andor Olivér 56’) – Horváth Áron (Sánta Lajos 56’), Hári Kevin, Tóth Kornél, Somfalvi Barna (Víg-Tamás Csanád 41’), Hujber Dominik, Andor Áron (Németh Nándor 41’), Spanyó Álmos (Erdélyi Lorenzó 56’), Tóth-Szatmári Zétény (Halmosi Roland 41’), Öhlhorn Csongor (Kápolnási Botond 41’), Neczpál Milán

Edzők: Neczpál Gábor, Németh Zoltán

Gólszerzőink: Tóth Kornél (2’), Spanyó Álmos (9’), Andor Áron 2 (12’, 31’), Somfalvi Barna (16’), Víg-Tamás Csanád 2 (68’, 73’)