Lassan hazaköltözünk, de még pár meccs vár ránk az pillanatnyi hazai pályánkon. Az egyik mérkőzést a költőzés előtti fináléban ma le is játszottuk. A Szombathelyi Haladás a sereghajtó VKLSE Győr csapatát fogadta ideiglenes otthonában. Nem gondoltuk volna, hogy ma délután Répcelakon az őszi szezon eddigi legtöbb gólos mérkőzését láthatjuk.

Aki látta a mai küzdelmet, egyetérthet abban, hogy ez a meccs nem a védekezésről szólt, hanem sokkal inkább az adok-kapok gólparádéról. Ezt bizonyítja is a két oldala jegyzőkönyv. Az NB1/B-s őszi szezonjában, eddig ezen a meccsen lőtték a játékosok a legtöbb gólt, összesen 93-t. Az első félidő főleg a büntetőkről szólt. A mérkőzés elején, mintha az ellenfél erősebbnek bizonyult volna és 1-2 gólos különbséget tartatni is tudta egészen a 20. percig. Császár Zsófia pályára lépése után viszont elkezdtük gyűjtögetni az előnyünket és félidőt 20-16-os eredménnyel zártuk.

A második etapban nagy lendülettel estek egymásnak. Gólt gól követett, de szerencsére a mieink jobban használták ki a helyzeteket, és gyorsan gólra váltották az ellenfél elhibázott támadásait. A 40. percben már 10 gólos különbséggel álltunk, amit a mérkőzés végéig meg is tartottunk.

Még mindig kevesen vagyunk, a kispadunk is rövid és sérülések tarkítanak bennünket, de ez a kis zöld szívvel megáldott csapat mindent megtesz a sikerért. Következő héten „idegenbe”, Szombathelyre „utazunk”, ahol régi és új ismét összecsap!

Kovács László: „Kicsit álmosan kezdtük a mérkőzést, de 20. perctől magukra találtak a lányok. Mindegyikünk hozzátette a maga sikerét a győzelemhez. Gratulálok a lányoknak, csak így tovább!”

Szombathelyi Haladás – VKLSE Győr 54:39 (20:16)