HALADÁS VSE - Szent Benedek Balatönfüred 3:2

dr Mucsi Péter:
Izgalmas mérkőzést játszottunk. Egy nagyon jó játékosokból álló, a feljutást célként kitűző, megerősített csapatot sikerült ma legyőznünk. A lányok ismét bizonyították, hogy nagy szívük van és nehéz helyzetekben is igazi végletekig küzdő sportemberek. Vannak játékelemek, amelyek javításra szorulnak, de kiélezett helyzetben, olyan erényeket csillogtattak a lányok, amelyek bizakodásra adhatnak okot a jövőre nézve.

JUNIOR

Szent-Benedek Balatonfüred - Haladás VSE/sportiskola 1:3 (-12,-21,12,-22)

A bronzérmes balatonfüredi csapathoz látogatott, a tavalyi bajnok és a tabellát vezető Haladás VSE/Sportiskola csapata. A két csapat találkozója, mindig valódi csemegéje a röplabdának. Erre lehetett számítani a mostani mérkőzés előtt is. A mérkőzés esélyese a nyáron alaposan megerősített balatonparti alakulat számított, hiszen szinte a teljes NBI-es veszprémi csapatot leigazolták. Ennek ellenére nem érkeztek feltartott kézzel a szombathelyi lányok, és ezt már mérkőzés elején bizonyították is. Nagyszerű nyitásokkal kezdett a HVSE/SI. Hamar 6 pontos előnyre tettek szert. Jól működő támadójátékkal és taktikus fegyelmezett játékkal lepte meg ellenfelét. A játszma közepére talált magára a füredi alakulat és át is vette a vezetést. A Haladás játékába mindig csúszott egy-egy hiba, így szinte ajándékba adta az első szettet ellenfelének. 1:0 A második játszma ismét vendég előnnyel indult. Agresszív nyitások, Merklinné és Bokor Laura támadásai több pontos előnyt eredményeztek. HIába kérte ki mind a két idejét a hazai edző, ez sem segített. Ugyan egy-egy ponttal közelebb jutottak, azonban nem tudták megakadályozni a vendégek játszmagyőzelmét. 1:1 A harmadik játszmában is a vendégek irányították a mérkőzést. Középről Mohl-Benesóczky Anna egy-egy támadása ment élményszámba. A hazaiak Környei Dóra szép keresztütéseivel tartották a lépést. 12:4-es vendégelőny megnyugtatta a zöldeket, így egy pontra felzárkóztak a hazaiak. Fazekas Szilvia került nyitóhelyre és kiváló szerváival behúzták a szettet a Haladás/SI lányai. 1:2

Az életben maradásért küzdött és nagyobb fokozatba kapcsolt a negyedikben, a Füred. Tovább tartott a lendület a vendégeknél. A játszma végjátékáig tartotta 2-3 pontos előnyét a zöld-fehér gárda. 18-18-nál egalizált a Szent-Benedek,majd köszönhetően a vendéghibáknak és Pintér Eszter nagyszerű fogadásainak, egalizálta játszmák állását. 2:2

A Haladás/SI kezdte jobban a mindent eldöntő játszmát. 8:7-es vendégelőnnyel cseréltek térfelet a csapatok. Jezerniczky középről szerzett pontokat Füredieknek. 12:11-es hazai vezetésnél Bokor Laura jó nyitásaival és Marton Gabriella középsáncaival fordította maga javára a játszmát és a mérkőzést a vendég Haladás VSE/SI.  Köszönhetően a szép számú szombathelyi szurkolónak, nagyszerű hangulatú, a végletekig kiélezett, izgalmas mérkőzést játszott a Szent-Benedek és Haladás VSE/SI. HIába volt a nagyobb tudás és tapasztalat a hazai oldalon, ezt óriási szívvel, nagy akarattal, motivált, lelkes játékkal kompenzálta a vendég gárda. Az első játszma balszerencsés elvesztését követően, sem zuhant össze a vendég alakulat és két szettet nagyszerű játékkal behúzva fordította meg a mérkőzést. A negyedik játszma végjátékában elkövetett apró hibák miatt nem sikerült lezárni a mérkőzést a Haladásnak. Az ötödik játszma kiegyenlített küzdelmet hozott. Egy-egy parádés középsáncnak és kiváló nyitásnak köszönhetően zárta le sikeresen a mérkőzést a Haladás VSE/Sportiskola.