Felemás mérleggel tudta le az elmúlt hét két mérkőzését női ifjúsági kézilabdacsapatunk. Mátés István tanítványai saját korosztályuk másodosztályú bajnokságában nyertek, ám a Zala megyei felnőtt pontvadászatban elveszítették veretlenségüket.

Százszázalékos mutatóval, ám néhány hiányzó kulcsjátékosa nélkül érkezett Zalaegerszegre a Zala megyei felnőtt bajnokság listavezetője, a Haladás VSE.  Fiataljaink gyengénk kezdtek és az ezüstérmes pozícióban állomásozó hazaiak a 15. percben már 10:4-re vezettek. Ezt követően azonban elkapták a fonalat Bogáth Petráék és a szünetig alaposan fel is zárkóztak.

A 14:12-es állásról kezdődő második félidő elején egyenlítettek a mieink és még a 45. percben is egál, 19:19 állt az eredményjelzőn. Ezt követően azonban a hazaiak repesztettek egy 5:0-ás szakaszt, amivel el is döntötték a derbi sorsát.

A csapatunk ugyan elszenvedte első vereségét a bajnokságban, ám így is négypontos előnnyel áll a tabella élén.

Az Ifjúsági bajnokság 15. játéknapján a mieink a sereghajtó Budaörs otthonában szerepeltek és csupán az első percek hoztak komolyabb csatát, ám 3:3-as állás után Horváth Hannáék elhúztak és már a félidőben is nyolc találattal jártak előrébb.

Térfélcserét követően csupán az volt a kérdés, hogy milyen különbséggel nyernek Mátés István tanítványai. A vége kereken húszgólos Hali-siker lett.

Mátés István edző: - Az egerszegiek ellen mélyen a tudása alatt játszott a csapatunk, ezért nem is lehetett más a vége, mint vereség. Budaörsön viszont profi módon hoztuk a kötelező győzelmet. Remélem ezzel a sikerrel visszatalálunk a helyes útra, melyen az ősszel is jártunk.