A II. osztályú leány ifjúsági kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában második győzelmét aratta a Haladás VSE. Mátés István Nyugati-csoportban szereplő tanítványai ezúttal az ÓKSI SE vendégeként nyertek 30:21 arányban.

A kettős terhelés ellenére továbbra is remek formában kézilabdáznak Németh Jankáék. Hét közben a Zala megyei felnőtt bajnokságban küldték haza egy nagy zakóval az Egerszegi KK együttesét, most pedig a korosztályos pontvadászatban győztek idegenben. Pedig nem ígérkezett könnyűnek az óbudai kirándulás, ugyanis a tabella harmadik helyén álló hazaiak közül öten is rendszeresen szerepelnek az NB II-ben is. Ennek ellenére kifejezetten jól kezdtek a vasi zöld-fehérek, akik a 10. percben már három góllal vezettek. Ezt követően ugyan a vendéglátóknak sikerült egyenlíteniük, ám a félidőben már újfent a Hali járt öt találattal előrébb.

A 15:10-ről induló második játékrész elején állandósult az ötgólos különbség: a 42. percben 21:16-os szombathelyi vezetés állt a táblán. A folytatásban viszont szinte állva hagyták a vendékek a hazaiakat és nem várt magabiztos győzelmet arattak. A vége 30:21 lett a Haladás javára.

Mátés István: - Aki csak a végeredményt látja, azt hiheti, hogy könnyű győzelem volt, de ez nem így van, mert végig nagyon koncentráltan kellett játszanunk. Nagy energiákat mozgósítottunk annak érdekében, hogy sikerüljön a bravúros idegenbeli győzelem. A remek egyéni teljesítmények mellett igazi csapatmunka vezetett ahhoz, hogy a második félidő közepére meg tudtuk törni a több NB II-es játékost felvonultató hazaiak ellenállását. Erre a játékra lehet a továbbiakban alapozni. Gratulálok a lányoknak.

ÓKSI SE-Haladás VSE 21:30 (10:15)

Budapest, vezette: Csorba, Czövek

Haladás VSE: Németh Janka – Dobos Dorka 4, Horváth Hanna 9/2, Szekeres Szederke 1, Szár Dzsenifer 2, Tóth Vivien 4, Nyári Luca Sára 4. Csere: Gyallai Virág 3, Falussy Flóra 3, Bogáth Petra, Breznovits Karola, Sulyok Csenge, Szabó Katalin, Horváth Angéla. Edző: Mátés István

7 méteres: 5/3 illetve 3/2

Kiállítás: 4 perc illetve 10 perc