Viszonylag szoros első félidőt követően a második játékrészben szabályosan átrohant az Egerszegi KK együttesén női kézilabdacsapatunk és 37:17 arányban megnyerte a Zala megyei felnőtt bajnokság 2. fordulójában lejátszott mérkőzést.

Egy közlekedési baleset miatt picit késve érkezett meg a Haladás Sportkomplexumba a vendégcsapat, így a derbi negyedórás csúszással kezdődött. A várakozás pedig alaposan rá is nyomta bélyegét a Hali játékára, ugyanis kifejezetten tompán játszottak az első félidőben. Hagyták, hogy a mérkőzés ritmusa az Egerszegi KK szája íze szerint alakuljon. Ők pedig hosszú támadásokra rendezkedtek be, szerették volna megakadályozni, hogy a hazaiak a saját játékukat tudják játszani. Ez pedig olyannyira sikerült nekik, hogy a szünetben még csak négygólos hátrányban voltak.

A 15:11-es állásról kezdődő második félidőben viszont óriásit változott a játék képe. Mátés István tanítványai magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak és ennek köszönhetően a 38. percben már tíz góllal jártak előrébb. A folytatásban pedig szabályosan átrohantak az ellenfelükön Dobos Dorkáék és végül teljesen megérdemelt fölényes győzelmet arattak. A derbi 37:17 arányú végeredményét Horváth Angéla állította be egy szép szélső találattal.

A Haladás VSE két fordulót követően 4 pontjával a tabella első helyén áll. A csapat a Zala megyei bajnokságban legközelebb október 16-án 18 órakor lép pályára, amikor a GÓNA SZKKE együttesét fogadja a Rohonci úti sportkomplexumban.

Mátés István: - Álmosan, lassan és sok hibával kezdtük a mérkőzést. Mintha fejben nem lettünk volna a pályán. Azzal a teljesítménnyel nem is voltam elégedett. A szünet után viszont sikerült a játék ritmusát felgyorsítanunk. Akkor már jobban koncentráltunk és pontosabban játszottunk. Így pedig magabiztos győzelmet arattunk. Örülök, hogy mindenkinek bőven tudtam játéklehetőséget biztosítani.

Haladás VSE-Egerszegi KK 37:17 (15:11)

Szombathely, 100 néző, vezette: Atyimov, Gál

Haladás VSE: Németh Janka – Bogáth Petra 1, Sulyok Csenge 4, Dobos Dorka 3, Tóth Vivien 3, Falussy Flóra 3, Gyallai Virág 2. Csere: Nyári Luca Sára 6, Szekeres Szederke 2, Horváth Hanna 8/2, Szár Dzsenifer 2, Szabó Katalin 1, Breznovits Karola 1, Horváth Angéla 1. Edző: Mátés István

7 méteres: 2/2 illetve 4/4

Kiállítások: 8 perc illetve 2 perc