A másodosztályú serdülő és ifjúsági magyar bajnokság élmezőnyének elején tanyázó Győri Audi ETO-val mérkőztek meg csapataink a tavaszi szezonkezdet nyitásának keretében. A Haladás Sportkomplexumban tétmeccs során elsőízben debütáló együtteseink idény eleji formában nem tudták megleckéztetni az abszolút listavezető ellenfelüket. Mátés István és Huszár Benjamin által trenírozott fiatal gárdáink csak a mérkőzés egyes periódusaiban támasztottak komoly ellenállást kiváló riválisukkal szemben. Az alapozás fáradalmait a lábukban cipelő lányaink ezúttal nem játszottak kellően szervezetten, a pontszerzés nem volt elérhető közelségben.

A találkozót megelőzően az esélyek a vendég delegáció sikerét sejtették, annál is inkább, mert mindkét bajnokságban az élen telelt a Győr aktuális együttese. Ráadásul tette mindezt hibátlan mérleggel. Sok sót nem esznek meg az ellenfeleik,  különösen szembetűnő mindez a gólarányokat tekintve. Az ifjúsági bajnokságban a Rába-partiak mindenkire alsóhangon egy bő tízest rászámolnak, csak a TFSE úszta meg egy szolidabb zakóval.  A serdülő pontvadászatban sem túl rózsás az ellenfelek helyzete,  a 356 lőtt gól tíz mérkőzés alatt eléggé tekintélyparancsoló.  Ez utóbbi ligában csak a Szekszárd kapaszkodik becsülettel, túlontúl nagy összegben azonban nem érdemes fogadni a tolnaiak végső sikerére.  Előzetesen tehát a szombathelyi szurkolóknak nem feltétlenül kellett rehabilitációra küldeni a szívüket, ugyanis a találkozó az izgalmak szempontjából  szapora pulzusszám-emelkedéssel nem igazán kecsegtetett. A kérdés az volt, hogy a felkészülés során begyakorolt taktikai elemeket mennyire tudják a játékosok éles játék során adaptálni. A serdülő mérkőzés első játékrészében mindez megvalósult, Mátés István növendékei  aktív kézilabdával lőtávolságon belül tartották a győrieket.  A félidő közepére már visszakaphattunk valamit abból, amit a lányok edzéseken gyakorolnak , több pazar összjáték is sikerült támadásban. A lefújást megelőző percekben is adódott lehetőség,  mindössze négy gólos hátránnyal vonultak pihenőre a hazaiak. (9-13) A második etapban is nüansznyi különbségek voltak, de az egyre magabiztosabban mozgó győriek fokozatosan növelték az előnyüket. A véghajrához közeledve már nem volt kérdés ki lesz a két pont birtokosa. (18-28)

Az ifjúsági találkozó hasonló mederben zajlott.  Jóllehet a szombathelyiek kezdték vehemensebben az összecsapást, a helyzetkihasználás miatt csak az első negyedórában tudtak lépést tartani a vendégekkel. A lendületben hiányt nem szenvedő Győr ellen nem akartak megérkezni a megállító faultok, így Huszár Benjamin edző relatív hamar elhelyezte az időkérést jelző táblát a zsűri asztalon. Fájóan korán kialakult a papírforma, a gyógyírt az félidő hátralévő részében sem találta a Haladás. Csapatunk oroszlánként küzdött, ám sajnos hasonló módon is kézilabdázott: technikai hibák és döcögő passzjáték uralkodott. Támadásban Németh Fanni szélső megmozdulásai és Horváth Hanna átlövései rejtettek némi kalóriát magukban, a két játékos jó teljesítményt nyújtott főleg a második játékrészben. A belső posztokon játszó  meghatározó sportolóink többnyire enerváltan mozogtak, míg a vendégek felfűzték az oktatófilmet, hogyan is kell működnie egy igazi irányító-beállós kapcsolatnak.  A két egyesület merítési bázisa és lehetőségei nincsenek egy súlycsoportban,  ez a pályán is realizálódott.  Voltak periódusok amikor a Haladás is felvette a kesztyűt, de az nyilvánvaló, hogy nem a hibátlan listavezetőt kell majd legyőzni a bennmaradás kiharcolásához. Csodát kellett volna tenni a győzelemhez, ez azonban hétméteresek és ziccerek kihagyásával nem jöhetett össze.  (21-35)

Szombathelyi Haladás- Győri Audi ETO KC III.  21-35 (9-17)