HALADÁS VSE - Győri ETO KC II 27-26

Izgalmas meccset láthattunk vasárnap a győri arénában. Az ETO fogadta a mieinket az NBI/B-s kézilabda bajnokságban. A mérkőzés elején felváltva estek a gólok. A 15. perctől kezdve viszont sikerült átvenni a vezetést. Hátul Márkus Dalma nagyon jól védett és a támadó játékunk is eredményes volt. A félidőben 3 góllal 13-16-ra vezettünk. A második félidőben is tudtuk tartani a játékunkat. A 45. percben 5 góllal vezettünk és 18-23-on állt az eredményjelző. Hegedüs Dorottyát akkor már szoros emberfogással kivették a támadásunkból. Elkerülhető hibákat vétettünk védekezésben és 5 perc alatt sajnos feljött az ellenfél döntetlenre. Az 55. percig ismét fej-fej mellett haladt a két csapat, de mindig mi voltunk előnyben. Az 56. percben vette át a vezetést az ETO. 59.43-nél Hamar Zoltán időt kért: „Csak a végén lőjük el a labdát, nem veszthetjük el ezt a mérkőzést”.

A labda Sebestyén Noémihez került, aki bátran elvállalta, de szabálytalankodtak vele szemben. A bírók időn-túli büntetőt ítéltek. Guttyán Adrienn vállalta a nehéz terhet. A Dunaújváros elleni meccsen ugyanez a szituáció játszódott le és akkor is ő teljesítette a feladatot. Az állás 26-26 volt. A lövés után a kapus még beleért a labdába, de végül a hálóban kötött ki. Nyertünk 26-27-re az ETO otthonában. Hétvégén Bükön folytatjuk a bajnokságot és egyben az utolsó mérkőzés is lesz!

Hamar Zoltán: Már nagyon vártam, hogy mikor érik be az a munka, amit ebben a fél évben végeztünk. A lányok is nagyon szerették volna már győztesen elhagyni a pályát. Ki voltunk éhezve a sikerre. Rettentően boldog voltam, hogy idegenben is tudtunk nyerni. Volt tartása a csapatnak. Mindenki hozzá tette a magáét. Jó volt látni a lányokat ennyire örülni!