Öt súlyemelőnk indult a junior (U20-as) korosztály országos bajnokságán. Klubunk sportolói közül Boros Viktória szerepelt a legjobban, aki nem csak súlycsoportja küzdelmeit nyerte meg, de a hölgyek abszolút versenyében is második helyen végzett.

Kifejezetten népes mezőny jött össze Kecskeméten, a junior súlyemelők országos bajnokságára, melyen közel 100 versenyző vett részt. Klubunkat öten képviselték. A legnagyobb reményekkel természetesen a már felnőtt világbajnokságon is bizonyító Boros Viktória indult. Viki a várakozásoknak megfelelően teljesített: 194 kilogrammal (89+105) nyerte meg a 81 kilós súlycsoport küzdelmeit. Márkus Erzsébet tanítványa az abszolút versenyben második helyen végzett.

A mieink közül Mihályka Lili a 49 kilogrammos kategóriában 74 kilót teljesített (34+40), ami bronzérmet hozott neki.

Harmadik helyen végzett a mindössze 15 esztendős Darabos Sára is.  A Ligeti Ferenc által felkészített sportolónk 125 kilót ért el (55+70).

A fiúknál ketten képviselték színeinket: Papp Géza és Mihályka Tibor is a 96 kilósok között indult. Előbbi versenyzőnk 224 kilogrammal második lett (101+123), míg utóbbi 214 kilóval ötödikként zárt (94+120).

- Kifejezetten elégedett vagyok a versenyzőink teljesítményével. Mindannyian hozták az elvárt eredményt. Külön öröm, hogy Boros Viki ennyire jól teljesített. Bízom abban, hogy a felnőtt országos bajnokságra még ennél is jobb formába lendül – értékelt Márkus Erzsébet szakosztályvezetőnk, aki már nagyon várja a hazai rendezésű Nyugat-Magyarországi Tini Országos Bajnokságot, melynek november 7-én a Haladás Sportkomplexum ad otthont.