Egy arany-, egy ezüst-, valamint két bronzérmet nyertek versenyzőink az U15-ös és az U17-es korosztály országos bajnokságán. A mieink közül Darabos Sára szerepelt a legjobban, aki megvédte elsőségét kategóriájában. A hosszú út előtti energia pótlásunkat a Placc Burger oldotta meg.

Összesen 90 ifjú sportember indult az U15-ös és U17-es súlyemelők Abaújszántón rendezett országos bajnokságán. Klubunk az erőfelmérőn négy serdülő korosztályú versenyzővel képviseltette magát. Közülük Darabos Sára szerepléséhez fűzhettük a legnagyobb reményeket, ugyanis tehetségünk címvédőként érkezett a viadalra. Sportolónk nem is okozott csalódást: 114 kilós összetett teljesítménnyel az első helyen végzett a lányok 59 kilogrammos súlycsoportjában (50+64 kg).

- A helyezésnek természetesen nagyon örülök, viszont én 130 kilogramm körül szerettem volna teljesíteni. A verseny előtt azonban 10 napig betegeskedtem és ez alapjaiban határozta meg a lehetőségeimet. Majd a Kecskeméten megrendezésre kerülő junior ob-n megpróbálok egyéni és egyben országos csúcsokat emelni – fogalmazott immár itthon Sára.

A mieink közül a másik „Darabos-lány”, azaz Jázmin gyűjtötte be az ezüstérmet. Ő a 71 kilósok között lett második 108 kilogrammal (53+55 kg).

Versenyzőink közül ketten nyertek bronzérmet: Hegedűs Milán a 96 kilogrammos súlycsoportban 155 kilóval lett harmadik (65+90 kg), míg Szabó Gergő a 67 kilóban állhatott fel 143 kilogrammos összteljesítményének köszönhetően a dobogó legalsó fokára (63+80 kg). Utóbbi fiatalember cseppet sem mellékesen új egyéni csúcsokat teljesített.

- Óriásit küzdöttek a gyerekek, így egyértelműen elégedettek lehetünk velük. A körülményekhez képest a maximumot hozták ki magukból. Ha nem betegeskednek többen is a versenyt megelőző időszakban, akkor még jobb teljesítményre is képesek lettek volna – értékelte a sportolóink produktumát Ligeti Ferenc edző.

Márkus Erzsébet szakosztályvezető azt emelte ki, hogy mind a négy haladásos fiatal érmet szerzett, pedig Szabó Gergőt legjobb esetben is „csak” a negyedik helyre várták. Ez valamennyiük esetében dicséretes teljesítmény.

Klubunk súlyemelői legközelebb Budapesten a Masters országos bajnokságon szaporíthatják tovább egyesületünk „nemesfémgyűjteményét”, ahol várhatóan ketten képviselik majd a vasi zöld-fehér színeket.