NB II.-es futsalcsapatunk nagy küzdelemben szenvedett 3-2-es vereséget a Dunaújváros otthonában. Knizs Olivér és Vidák Balázs találataival kétgólos hátrányból jöttünk vissza a mérkőzésbe, az utolsó szó azonban a hazaiaké volt, így otthon tartották a három pontot.

Nehéz mérkőzés várt másodosztályú futsalcsapatunkra, ugyanis keretünk nagy része egy nappal az összecsapás előtt Veszprémben vendégszerepelt. Ennek dacára jól kezdtük az első félidőt, stabil volt a védekezésünk, támadásban pedig helyzetekig is eljutottunk. A vezetést a 7. percben mégis a hazaiak szerezték meg (1-0), ezt követően agresszívan támadtak, mi pedig nem igazán találtuk az ellenszerét játékuknak. Öt a négy elleni játékra váltottunk, ezzel nyomást tudtunk gyakorolni rájuk, kecsegtető lehetőségek is adódtak előttünk, ezeket azonban nem sikerült kihasználni, így a hazaiak mehettek egygólos előnnyel a szünetre.

Nagy elánnal mentünk ki a folytatásra, érett az egyenlítés, egy szerencsétlen öngólnak köszönhetően viszont a házigazda tudta megduplázni előnyét a 28. percben (2-0). Ezután ismét emberelőnyös játékra álltunk át, ezúttal már sikerült is gólra váltanunk, Knizs Olivér volt eredményes (2-1). A dunaújvárosiak megfogyatkoztak egy piros lapnak köszönhetően, ezt Vidák Balázs révén sikerült kihasználnunk és egyenlítettünk (2-2). Egy perc elteltével azonban a hazaiak visszavették a vezetést (3-2), és innentől fogva már őrizték az eredményt, tartották a labdát, vagy éppen ívelgettek, mi pedig vészkapus szerkezettel mentünk előre a pontért, pontokért. Jól játszottunk ebben a formációban, de az utolsó passzokba, döntésekbe rendre hiba csúszott. Az egyenlítés már nem sikerült, az eredmény nem változott, így csapatunk 3-2-es vereséget szenvedett a Veszprém otthonában.

Sziffer András, vezetőedző: Csodák nincsenek, két nap alatt két mérkőzést játszottunk, ennek ellenére nem érdemeltünk vereséget. Nagyot küzdött a csapat, az utolsó pillanatig hajtottunk, megemelem a kalapomat a játékosok előtt

FÉRFI FUTSAL NB II. NYUGATI CSOPORT 12. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROS FUTSAL – HALADÁS VSE 3-2 (1-0)

Dunaújváros Futsal: Cseresnyés Alex – Kovács Krisztián, Bartha Roland, Szili Szabolcs, Perjési Viktor, Bán Bercel, Lajos Lóránd, Németh Tamás, Facskó József, Danó Dominik, Boldizsár Csaba

Haladás VSE: Németh Krisztián – Kárász Noel, Knizs Olivér, Puhr Bálint, Vidák Balázs, Soronics Gergő, Horváth Félix, Kiss Patrik, Horváth Zénó, Sodics Ádám

Edző: Sziffer András

Gólszerzők: Danó Dominik 2 (7’, 34’), Kárász Noel (28’, öngól), illetve Knizs Olivér (30’), Vidák Balázs (33’)