A szezon során harmadik alkalommal is kikapott NB II-es futsalcsapatunk a Pécstől. A halis fiatalok ezúttal 6:2 arányban maradtak alul idegenben a mecsekaljaiakkal szemben.

Már az alapszakaszban sem termett sok babér a fizikálisan hihetetlenül erős pécsiekkel ellen Vidák Balázs tanítványainak és most a felsőházi rájátszás második körében is vereség lett a derbi vége. Maga a meccs óriási adok-kapokkal kezdődött: az 5. percben már 2:2-es döntetlen állt az eredményjelzőn. Ezt követően aztán elzárták a gólcsapot a küzdő felek és csak a félidő hajrájában rezdült ismét a háló. Ekkor sajnos a miénk, így a szünetben 3:2-re mentek a hazaiak. Térfélcserét követően a szombathelyi zöld-fehérek mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de sajnos egy védelmi hibát kihasználva az ellenfél növelte az előnyét és végül 6:2 arányú győzelmet aratott.

Vidák Balázs edző: - Több volt ebben a meccsben, de ennyi kihagyott helyzettel nem nagyon lehet nyerni. Ennek ellenére gratulálok a srácoknak, mert mindent megtettek a siker érdekében, de ma nem volt szerencséjük.

PTE PEAC R-BUS-Haladás VSE II. 6:2 (3:2)

Gólszerzők: Szentes Krisztián 2 (1., 2.), Bartal Bence 2 (17., 39.), Kőnig Bálint (33.), Reith Renátó (38.) illetve Szentes Krisztián (öngól, 1.), Nagy Kevin (5.)