Az NB I-es futsalbajnokság 8. fordulójában a Haladás VSE hazai pályán, sima, 5:0 arányú győzelmet aratott az Aramis együttese ellen.

A papírforma alapján sima szombathelyi győzelmet vártak a Haladás Sportkomplexum sportcsarnokát zsúfolásig megtöltő szurkolók az Aramis gárdája ellen. A várakozásaikat pedig a zöld-fehér együttes már a 33. másodpercben alá is támasztotta, amikor Gerencsér Antal révén megszerezte a vezetést. A folytatásban is a Hali maradt támadásban a 8. percben jött is a második találat: Luis García mattolta az ellenfél hálóőrét. Spanyol légiósunk a félidő utolsó pillanataiban duplázott és így 3:0-ás hazai vezetésnél vonulhattak a szünetre a küzdő felek.

Térfélcserét követően semmit sem változott a játék koreográfiája: a mieink támadtak, a vendégek pedig megpróbáltak kontrázni. A 23. percben született a mérkőzés legszebb találata, amikor Horváth Péter egy parádés cselt követően lőtt a hálóba. Az 5:0-s végeredmény Dróth Zoltán állította be nem sokkal a derbi vége előtt azzal, hogy értékesített egy kisbüntetőt.

A Haladás VSE győzelmének köszönhetően továbbra is a tabella második helyén áll. A vasiak legközelebb november 11-én hétfőn a Debrecen otthonában lépnek pályára bajnoki mérkőzésen.

A Magyar Kupában viszont már 6-án szerdán érdekeltek lesznek Alasztics Marciék, amikor az NB II-es Péccsel mérkőznek meg idegenben.

Haladás VSE-Aramis SE 5:0 (3:0)

Gólszerzők: Gerencsér Antal (1.), Luis García 2 (8., 20.), Horváth Péter (23.), Dróth Zoltán (37.)