Hiába jött vissza kétszer is háromgólos hátrányból, végül mégis 6:5 arányú vereséget szenvedett a Haladás VSE NB I-es futsalcsapata a pontvadászat 10. fordulójának csúcsrangadóján a vendég Berettyóújfalu együttesétől.

Remek hangulatban, zsúfolt lelátók előtt kezdődött a Haladás Sportkomplexumban a bajnokság egyik legfontosabb összecsapása. A derbit a hazai zöld-fehérek indították jobban, akik az első 3 percben akár 3 gólt is szerezhettek volna, ám a ziccerek sajnos kimaradtak. Nem úgy a túloldalon: Szabó Péter gyakorlatilag a vendégek első lehetőségét kihasználta és ezzel 1:0-ás vezetéshez juttatta csapatát. Nem sokkal később pedig már 3:0-ra ment a Berettyó, mivel előbb Rábl János, majd pedig Henrique da Silva talált be Alasztics Marcell kapujába. Szerencsére ezt a követően már jobban céloztak a Hali játékosai is. A 11. percben Vas Ádám, majd a 16. minutumban Gerencsér Antal zörgette meg az amúgy bravúrosan védő Mezei Dávid hálóját. A félidő utolsó pillanataiban azonban jött egy újabb kapitális hazai hiba, ennek köszönhetően 4:2-es vendégvezetésnél vonulhattak pihenőre a küzdő felek.

Térfélcserét követően semmit sem változott a játék képe: a Haladás támadott, az MVFC pedig kontrákban bízott. A szombathelyiek azonban hiába dolgoztak ki hatalmas helyzeteket, azokat nem tudták gólra váltani. Dróth Zoltán például a kapufát találta el 100 százalékos ziccerben. A Berettyó viszont a 27. percben élt az ölébe hullott lehetőséggel és Fernandes Sidnei Maurício révén 5:2-re alakította az állást. Ezt követően Juanra mester kockáztatott és öt a négy elleni játékra állította át csapatát. Ez a húzás pedig maximálisan be is jött, ugyanis Michel Melo kettő, valamint Luis García egy góljának köszönhetően a 38. percben a vasi zöld-fehérek beérték ellenfelüket.  Az utolsó szó viszont a vendégeké lett: Rábl János a 39. percben egy kontra végén állította be a 6:5-ös végeredményt. Az utolsó pillanatokban ugyan a Hali még egyenlíthetett volna, de sajnos az eredmény már nem változott, így a vendégek vihették haza a három bajnoki pontot.

Haladás VSE-MVFC Berettyóújfalu 5:6 (2:4)

Gólszerzők: Michel Melo 2 (36., 38.), Vas Ádám (11.), Gerencsér Antal (16.), Luis García (33.) illetve Rábl János 2 (7., 39.), Szabó Péter (4.), Henrique da Silva (8.), Nagy Imre (20.), Fernandes Sidnei Maurício (27.)