Három sikertelen fordulót követően mindkét korosztályos futsalcsapatunk győzött. Az U20 4:1-re, míg az U17 8:1-re verte a Dunaferr együttesét.

Az utóbbi hetekben nem sok babér termett a fiú futsal I. osztályának Nyugati-csoportjában szereplő együtteseinknek. Mind az idősebbek, mind pedig a fiatalabbak elveszítették utóbbi három bajnokijukat. Így aztán most hazai környezetben nagyon készült mindkét gárda a javításra.

A Dunaferr elleni páros csata első felvonásán az U20-as együttesek léptek pályára. Vidák Balázs különböző okok miatt nagyon szűk kerettel állhatott fel a derbire, így volt olyan játékos is, akit az U17-ből „rendelt” fel. Ennek ellenére a csapat már az első percben megszerezte a vezetést Nagy Kevin találatának köszönhetően. A folytatásban azonban csak helyzetekig jutottak a vasi zöld-fehérek, így az első félidő 1:0-ás állással ért véget.

A második játékrészben viszont többször is megrezdültek a hálók. Előbb Leidli Áron, majd pedig Séllei Boton mattolta az ellenfél hálóőrét, ezzel pedig a 28. percben már 3:0 volt ide. A mérkőzés hajrájában Mézer Viktor mindkét kapuba betalált, így pedig ki is alakította a 4:1-es végeredményt.

A két U17-es gárda összecsapása viszont jóval több gólt hozott. Sziffer András tanítványai a szünetben már 3:0-ra vezettek és végül nagyon simán 8:1-re nyertek. A vendégek nem sok veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára, csupán egy büntetőből tudtak betalálni.

Öt mérkőzést követően az U17 az ötödik, míg az U20 a hatodik helyen áll csoportjában. Mindkét együttesünknek hat pontja van.

Haladás VSE U20-Dunaferr U20 4:1 (1:0)

Gólszerzők: Nagy Kevin (1.), Leidli Áron (24.), Séllei Botond (28.), Mézer Viktor (33.) illetve Mézer Viktor öngól (30.)

Haladás VSE U17-Dunaferr U17 8:1 (3:0)

Gólszerzők: Lökkös Gergő 2 (13., 15.), Horváth Zénó 2 (26., 35.), Kovács Máté 2 (8., 23.), Sodics Ádám (29.), Csala Gergő öngól (30.) illetve Tóth András (27.)