Nagy küzdelemben 4:2 arányú győzelmet aratott futalcsapatunk az NB II-es Pécs otthonában és ezzel a Magyar Kupa legjobb 16 együttese közé jutott.

Ahogy az előre borítékolható volt, nem egy könnyed mecsekaljai kirándulásra érkezett Pécsre a Haladás VSE remek formában lévő futsalcsapata, ugyanis egy sikerre éhes gárda készült Vas Ádiék ellen a Magyar Kupa első fordulójában. Ez még annak ellenére is igaz volt, hogy a hazaiak az NB II. Nyugati-csoportjának ötödik helyéről, míg a vendég vasiak az élvonal második pozíciójából várták a derbit. A mérkőzés pedig fényesen bizonyította azt a régi igazságot, hogy a kupában bármi előfordulhat.

A mieink ugyan elég gyorsan, egészen pontosan a 7. percben Michel Melo találatával megszerezték a vezetést, ám ezt követően a pécsiek támadtak veszélyesebben és a 13. percben büntetőhöz jutottak, de Szentes Krisztián lövését Sásdi Bálint védeni tudta.  Nem sokkal később viszont már nem úsztuk meg bekapott gól nélkül: Spannenberger Máté a 16. minutumban tudott egyenlíteni. Szerencsére Luis Garcia szinte postafordultával válaszolt is erre, így az első félidő 2:1-es Hali-előnnyel ért véget.

A második játékrész azonban egy hazai találattal indult: Reith Renátó a 21. percben alakította 2:2-re az állást, igaz ezt emberelőnyben tette, mivel a vasiak Hajmási Milán kiállítása miatt hátrányban játszottak. Ezt követően a Haladásnak kockáztatnia kellett, mivel a döntetlen az alsóbb osztályban szereplő gárda továbbjutását jelentette volna. Az öt a négy elleni játék a 32. percben hozta meg az eredményét, amikor Szentes Krisztián szabálytalansága miatt piros lapot, míg a Hali büntetőt kapott. Ezt Vas Ádám annak rendje s módja szerint értékesítette, ezzel pedig 3:2-re a Juanra-legénység vezetett. A 4:2-es végeredményt Dróth Zoltán állította be a derbi 36. percében.

Győzelmének köszönhetően a Haladás VSE bejutott a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

PTE PEAC R-BUS-Haladás VSE 2:4 (1:2)

Gólszerzők: Spannanberger Máté (16.), Reith Renátó (21.) illetve Michel Melo (7.), Luis García (17.), Vas Ádám (32.), Dróth Zoltán (36.)