NB II.-es futsalcsapatunk a másodosztályú felső-házi rájátszás 5. fordulójában Újpestre látogatott. Sziffer András keretének két nap alatt ez volt a második mérkőzése, ráadásul több hiányzóval lépett pályára fiatal csapatunk, így a tisztes helytállást tűzték ki célul, de ez csak az első félidőben valósult meg.

Két nap leforgása alatt a második mérkőzésére készültek ifjú játékosaink, akiknek a szombati korosztályos bajnokit követően hétfőn már a másodosztályban kellett vitézkedniük. Ráadásul fakócsapatunk meghatározó tagjai az NB I.-es kerettel utaztak Kecskemétre, így az UTE otthonában 16-18 éves futsalosokkal léptünk pályára, a korelnök 20 esztendősen kapusunk, Homlok Levente volt. Azonnali letámadással kezdtük a találkozót, ami meghozta gyümölcsét, hiszen Knizs Olivér révén a vezetést is megszereztük. Ezt követően fokozatosan vette át az irányítást a házigazda. A mieink minden erejüket bevetve igyekeztek partiban lenni ellenfelükkel, de a fordulást követően már nem volt ellenszerünk a hazaiak rutinja ellen. Horváth Félix révén a 34. percben még szereztünk egy szépítő találatot, de a felszabadultan játszó hazaiak esélyt sem hagytak, így megérdemelt győzelmet arattak.

Sziffer András, vezetőedző: - A két nap alatt két mérkőzés soknak bizonyult a fiataloknak, akik mindent megtettek a mérkőzésen, de ezen a napon nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Meghatározó játékosaink hiányában csak a tisztes helytállásban bízhattunk, ami az első félidőben meg is valósult, de a második félidőre elfogytunk. A nagyarányú vereség ellenére nem volt egyoldalú mérkőzés, de a frissesség hiánya, illetve a fizikai fölény - főleg a kapunk előtt-, és a nagyobb tudás a hazaiak javára billentette a találkozót. Bármennyire is akartunk, jelen helyzetünkben reális eredmény született.

UTE - Haladás VSE II. 8-2 (3-1)

Vezetőedző: Sziffer András

Gólszerzőink: Knizs Olviér (3.), Horváth Félix (34.)