Felnőtt labdarúgóink első, hazai környezetben lejátszott Megyei I. osztályú mérkőzésükön a Vasvár VSE csapatát fogadták, és gólerős csapatjátékuknak köszönhetően 6-0-ás győzelmet arattak.

A Körmend elleni idegenbeli 1-1-es döntetlen után nem lehetett más csapatunk célja, mint hogy megszerezze első győzelmét a Megyei I. osztályban. A szezon első hazai bajnokiján a Vasvár együttesét fogadtuk, akik az előző idényben több együttes orra alá is borsot tudtak törni. Igyekeztünk magunkhoz ragadni a kezdeményezést, nyomás alá helyezni a vasvári kaput, ellenfelünk jól szervezett védekezését mélységi indításokkal sikerült többször is megzavarni, azonban a befejezéseknél még pontatlanok voltunk a találkozó első harmadában. A 35. percben viszont megtört a jég, egy remek háromszögelésnek köszönhetően Ferencz Zoltán volt eredményes, majd még a szünet előtt sikerült megduplázni az előnyt Pap Márton révén (2-0). A fordulás után a 2-0-ás vezetés ellenére sem kényelmesedtünk el, sőt mi több, öt perc alatt még kétszer betaláltunk, először Iván Gergő köszönt be, majd Pap Márton duplázott, ezzel gyakorlatilag eldöntöttük a három pont sorsát (4-0). A találkozó utolsó szakaszában kissé fellazult védekezésünk, így ellenfelünk több támadást kezdeményezhetett, de végül kontráink nálunk hozták meg a magabiztos sikert: Pap Márton megszerezte harmadik találatát (5-0), míg a 90. percben Szenczi Bence állította be a 6-0-ás végeredményt.

Szenczi Imre, vezetőedző: „Úgy gondolom, megérdemelt győzelmet arattunk. A múlt héthez hasonlóan, most is a kapuja elé betömörülő, védekezését jól megszervező ellenféllel találkoztunk, a különbséget a mi feljavult támadójátékunk jelentette. Gratulálni szeretnénk ellenfelünknek, mert egy rendkívül sportszerű és jól küzdő együttes, sok sikert kívánok nekik a jövőben! Külön szeretném kiemelni, hogy fiatal játékosunk, Simon Levente a napokban ünnepelte 16. születésnapját, ma pedig bemutatkozhatott a felnőttek között, sok sikert a pályafutásához! Az egész csapatnak és minden játékosnak a teljesítménye megfelelő volt a mai napon! Gratulálok nekik!”

VAS MEGYEI I. OSZTÁLY, 2. FORDULÓ

Haladás VSE-Zanati SE – Vasvár VSE 6-0 (2-0)

Haladás VSE-Zanati SE: Kántor György - Nagy Bence., Machinek Barnabás, Varga Csaba. - Buzás László (Németh Ede. 57') Szőts Máté (Bódi Bence 57' Simon Levente 60') Ferencz Zoltán (Baumgartner Bálint 67') – Iván Gergő (Németh Gábor 57') Pap Márton, Szenczi Bence

Vezetőedző: Szenczi Imre

Vasvár VSE: Tóth Kende – Bíró Zoltán, Markó Marcell, Berta Richárd, Fülöp Milán - Elekes Márk, Réfi Erik, Pálla Zsombor - Czövek László, Márton Balázs, Schermann Viktor

Vezetőedző: ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Ferencz Zoltán 35’, Pap Márton 3 (40’, 50’, 81’), Iván Gergő 46’, Szenczi Bence 90’

Megyei I. osztályú U19-es csapatunk egy rendkívül gólgazdag, fordulatos mérkőzésen 6-3-as győzelmet aratott.

VAS MEGYEI I. OSZTÁLY U19, 2. FORDULÓ

Haladás VSE-Zanati SE U19 – Vasvár VSE U19 6-3 (2-2)

Gólszerzőink: Malomsoki Milán 21’, Babócsi Balázs 36’, Cser Rudolf 2 (63’., 64’), Kiss Zoltán 2 (79’, 91’), ill. Nyári Dominik 27’, Balogh Bence 42’, Frigy Bence 52’