Sziffer András vezette korosztályos együtteseink a remek játékerőt képviselő Magyar Futsal Akadémia gárdáit győzték le: U20-asaink 5–3-as, míg U17-eseink 5–4-es sikert arattak a Haladás Sportcsarnokban. U15-ös futsalosaink a több hiányzó ellenére is két győzelem, egy vereség mérleggel szerepeltek az elmúlt játéknapokon.

U20

2023. február 5., szombat 13:00

MLSZ Országos Futsal U20 14. forduló

HALADÁS VSE – MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA 5-3 (3-2)

HALADÁS VSE: Németh Krisztián – Körmendy Gábor, Kiss Patrik, Dobos Dávid, Sodics Ádám, Győrfy Balázs, Novák Dániel, Puhr Bálint, Szalóki-Varsányi Bendegúz

Edző: Sziffer András

MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA: Gaál Ambrus – Szabó Bence, Módly Dominik, Vas Gergely, Pereszlényi Péter, Szakter Bulcsú, Hunyadi Mátyás, Knolmár Milán, Birsán Szabolcs, Fábián Tamás

Gólszerzők: Puhr Bálin (2’), Kiss Patrik (7’), Sodics Ádám (13’), Dobos Dávid (24’), Körmendy Gábor (39’) ill., Fábián Tamás (11’), Pereszlényi Péter (16’), Vas Gergely (22’)

Sziffer András vezetőedző: „Az első félidőben hamar kétgólos előnyre tettünk szert Puhr Bálint és Kiss Patrik révén, majd a 13. minutumban egy adok-kapok után tartottuk vezetésünket Sodics Ádámnak köszönhetően, akit azonban két perccel később kiállítottak. Emberhátrányunkat kihasználva egyre zárkózott az MFA a szünetre. A fordulás után könnyen, egy elkerülhető góllal egyenlítettek vendégeink, ám ez nem szegte kedvünket, sőt kisvártatva Dobos Dávid szólóját követően ismét mi álltunk közelebb a három pont megszerzéséhez. A folytatásban mindent megpróbált a jól játszó fővárosi gárda, de kapusunknak és az önfeláldozó védekezésünknek köszönhetően őriztük előnyünket. Ellenfelünk emberfölényes játékkal is próbálkozott, amiből lövésekig jutottak, majd egy perccel a játék vége előtt egy labdaszerzést követően Körmendy Gábor gurított a saját térfeléről az üresen tátongó vendégkapuba, ami egyben a végeredményt is jelentette (5-3). Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, és be is igazolódott, hiszen az MFA erős korosztályokkal rendelkezik. A mieink azonban a rendkívül fegyelmezett és csupaszív játékunknak köszönhetően itthon tartották a pontokat, amihez gratulálok a játékosoknak!”

U17

MLSZ Országos Futsal U17 14. forduló

HALADÁS VSE – MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA 5-4 (1-0)

HALADÁS VSE: Kovácsics Richárd – Varga Mátyás, Lajos Dávid, Tóth-Szatmári Zétény, Őri Dávid, Horváth Mátyás, Nagy Barnabás, Ujhelyi Barna, Böröcz Marcell, Bauer Marcell, Rosta Dániel

MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA: Nguyen Nhat Duy – Papp László, Kókai Zsolt, Papp-Kálmán Farkas, Juhász János, Tóth Barnabás, Molnár Ábel, Weisz Gyula, Mácsik Konstantin, Stéhli Bendegúz

Edző: Szabó Dávid

Gólszerzők: Tóth-Szatmári Zétény 2 (2” 38’), Kovácsics Richárd 2 (27’ 27’), Varga Mátyás (30’) ill. Papp László 3 (30’, 36’, 40’), Kókai Zsolt (40’)

Sziffer András vezetőedző: „A bajnokságot magasan vezető Magyar Futsal Akadémia ellen sikerült begyűjtenünk a három pontot. Az első félidőt remekül kezdtük, hiszen már a második percben előnyhöz jutottunk egy szép támadás révén, amikor is Tóth-Szatmári Zétény volt eredményes (1-0). A folytatásban a nagy küzdelem mellett mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de mivel újabb találat nem született, így maradt a minimális vezetésünk a szünetre. A második játékrész derekán három minutum alatt háromszor találtunk be, sorrendben Kovácsics Richárd dupláját Varga Mátyás gólja követte, amire a vendégek eggyel válaszoltak a 30. percben (4-1). A budapestiek mindent egy lapra feltéve az emberelőnyös játékkal is előrukkoltak, próbáltak nyomást helyezni csapatunkra, ezt a 36. minutumban egy alkalommal sikerült is értékesíteniük (4-2).  Nem sokkal később erre is volt feleletünk, Tóth-Szatmári Zétény szépségdíjas gólt szerzett (5.2.  Amikor már azt hittük, hogy vége a mérkőzésnek, akkor két érthetetlen hibát is elkövettünk, ezt pedig könyörtelenül kihasználták a vendégek, és szorossá tették az utolsó másodpercekre a találkozót (5-4). Végül maradt az 5–4-es végeredmény, és legyőztük az éllovast. Gratulálok a játékosoknak a nagyszerű teljesítményükhöz, jó volt látni az akaratot, a küzdeni tudást, és azt is, hogy a befejezéseknél milyen jó döntéseket hoztak, ráadásul látványos gólokat szereztek. Igaz, az eredmény szoros lett, de a győzelmünk teljesen megérdemelt!”

U15

2023. február 2., csütörtök 17:45

VAS MEGYEI FIÚ FUTSAL U-15 13. FORDULÓ

HALADÁS VSE „A” – LURKÓ UFC 2-1 (1-1)

HALADÁS VSE U-15 „A”: Horváth Áron – Szekér Milán, Dömötör József, Paukovits Márton, Vessző Botond, Naisz Ádám, Molnár Ákos

Edzők: Vidák Balázs, Hajmási Milán

Gólszerzőink: Paukovits Márton (30’), Molnár Ákos (47’)

Vidák Balázs: „Sajnos sérülések, betegségek nehezítették a fiúk dolgát, így foghíjas létszámmal voltunk jelen a mérkőzésen. Azonban helyén volt az eszünk és a szívünk is, megérdemelten tartottuk itthon a három pontot! Gratulálok a fiúknak, ez férfias munka volt! Mindenki becsülettel csinálta a dolgát, kiváló kapusteljesítménnyel megspékelve!”

2023. február 5., vasárnap 17:45

VAS MEGYEI FIÚ FUTSAL U-15 14. FORDULÓ

Söpte Sport Egyesület – HALADÁS VSE „A” 4-0 (0-0)

HALADÁS VSE U-15 „A”: Naisz Ádám – Thész Barnabás, Paukovits Márton, Dömötör József, Kovács Marcell, Molnár Ákos, Vessző Botond

Vidák Balázs: „Négy nap alatt a második mérkőzésünket játszottuk, sajnos újabb ember dőlt ki meccs előtt betegség miatt, így eléggé megfogyatkoztunk. Fáradtan, gyengén játszottunk, így megérdemelten nyert ellenfelünk”

2023. február 5., vasárnap 09:00

VAS MEGYEI FIÚ FUTSAL U-15 4. FORDULÓ

HALADÁS VSE „B” – Táplán SE 1-0 (1-0)

HALADÁS VSE U-15 „B”: Varga Jenő – Horváth Ádám, Tóth Gábor, Horváth Áron, Horváth Ákos, Kovács Olivér, Kajcsos Dániel

Gólszerzőnk: Varga Jenő (18’)

Vidák Balázs: „Gratulálok a fiúknak, egy jó csapat ellen sikerült győzedelmeskedni, teljesen megérdemelten!”