U20-as és U17-es futsalosaink is győzelemmel rajtoltak 2023-ban, a Nyíregyháza korosztályos gárdáit múlták felül a Haladás Sportcsarnokban.

U20

2022. január 3., kedd 17:15

MLSZ Országos Futsal U20 19. forduló

HALADÁS VSE – NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM 6-3 (1-3)

HALADÁS VSE: Győrfy Balázs – Körmendy Gábor, Puhr Bálint, Dobos Dávid, Kárász Noel, Németh Krisztián, Böröcz Marcell, Novák Dániel, Sodics Ádám

Edző: Sziffer András

NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM: Bagdi Róbert – Pataki István, Balogh Rómeó, Hegedüs Csaba, Ungvári Benedek, Kertész Bálint, Villás Milán, Sitku Márk, Váradi Zsolt, Balogh Győző, Villás Dominik

Gólszerzők: Puhr Bálint 3 (13’, 22’, 30’), Dobos Dávid (37’), Sodics Ádám 2 (39’, 40’) ill., Hegedüs Csaba (16’), Pataki István 2 (16’, 18’)

Sziffer András vezetőedző: „Az odavágón elért magabiztos győzelem egy kicsit elbizakodóvá tett minket az első félidőben, ami majdnem megbosszulta magát! A kontrára berendezkedő vendégeink könyörtelenül kihasználták a lehetőségeiket, mi pedig a mélyen védekező ellenfelünk ellen lassan és sok hibával játszottunk, ráadásul a befejezésekkel is hadilábon álltunk, így megérdemelten tett szert riválisunk kétgólos előnyre a szünetre (1-3). A második játékrészben elején betaláltunk, ez megalapozta a jó folytatást, ami további helyzetekben is megnyilvánult. A 30. percben sikerült feltörnünk a nyíregyháziak védelmét, és egalizáltunk (3-3). A folytatásban mindent megtettünk azért, hogy megszerezzük a vezetést, nagy nyomást helyeztünk a vendégekre, ami gólokban is megmutatkozott. A 37. minutumban megszereztük a vezetést, ezek után riválisunk támadóbb szellemben játszott, ám ennek a védekezésük látta kárát, melyet két alkalommal is jól használtunk ki, így ugyan a vártnál nehezebben, itthon tartottuk a 3 pontot. Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést az első félidei teljesítményünkkel, így a második játékrészre jelentős mértékben kellett változtatnunk játékunkon, ám ez meg is hozta a fordulatot. Gratulálok a játékosoknak, bíztak magukban és a tudásukban, ami végül győzelmet ért”

U17

2022. január 3., kedd 15:30

HALADÁS VSE – NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM 3-0 (1-0)

HALADÁS VSE: Rosta Dániel – Kovácsics Richárd, Varga Mátyás, Tóth-Szatmári Zétény, Lajos Dávid, Őri Dávid, Horváth Mátyás, Ujhelyi Barna, Kiss Márton, Bauer Marcell, Nagy Barnabás, Szalóki-Varsányi Bendegúz, Vajda Dávid

NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM: Czimer Lőrinc – Makra Áron, Urr Dániel, Vaskó Gábor, Homonyik Csaba, Nagy Kristóf, Balogh Zoltán

Gólszerzők: Horváth Mátyás (15’), Tóth-Szatmári Zétény (29’), Lajos Dávid (33’)

Sziffer András vezetőedző: „Közvetlen riválisunk ellen léptünk pályára, akik hazai környezetben felülmúltak minket, azzal a céllal léptünk pályára, hogy a visszavágón mi tartjuk itthon a pontokat! Határozott és fegyelmezett játékunknak nem találta ellenszerét riválisunk, olyannyira, hogy kapott gól nélkül arattunk győzelmet. Lélektani szempontból is fontos volt, hogy sikerült a vezetést megszereznünk egy szép kontrát követően Horváth Mátyás révén a 15. percben. Ezzel az egygólos előnnyel vonultunk pihenőre, majd Tóth-Szatmári Zétény és Lajos Dávid is beköszönt, kialakítva a 33. minutumban a 3–3-as végeredményt.  A nyíregyházi csapatnak is voltak lehetőségeik, de amikor helyzetbe kerültek, akkor kapusaink remekül védtek, ez elengedhetetlen volt egy fizikálisan erős és jó játékerőt képviselő ellenfél legyőzéséhez. Gratulálok a játékosoknak, mert roppant fegyelmezett játékot mutattak be, megvalósították, amit elterveztünk, és szép gólokat szerezve tartották itthon a három pontot”